Jesteś tutaj: HomeMagazynMagyaHirekW węgierskim parlamencie oddano hołd posłowi Arturowi Górskiemu

W węgierskim parlamencie oddano hołd posłowi Arturowi Górskiemu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magyar Hirek czwartek, 07 kwiecień 2016 18:41

W ubiegły piątek zmarł poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Górski, który od kilku lat walczył z białaczką. Tę walkę przegrał, choć jak można usłyszeć od węgierskich polityków wpisał się na zawsze do historii przyjaźni polsko-węgierskiej. Poseł Adam Mirkoczki przemawiając w poniedziałek w węgierskim parlamencie mówił, że śmierć Górskiego, to dla relacji polsko-węgierskich wielka strata.

- Artur Górski był największym rzecznikiem węgierskich interesów we współczesnej polskiej polityce. Odwiedził Węgry wiele razy, podczas swoich wizyt nigdy nie krył sympatii dla naszej ojczyzny i naszego narodu – mówił poseł Adam Mirkoczki z Jobbiku.

 

- W styczniu 2012 roku zorganizował protest pod siedzibą Komisji Europejskiej w Polsce, który odbył się pod hasłem ,,Ręce przecz od Węgier”. W listopadzie tego samego roku zorganizował koncert zespołu narodowego rocka Karpatia w Warszawie, który zakończył się dużym sukcesem. W swojej parlamentarnej i przemówieniach wielokrotnie wspierał Węgry, w latach spędzonych w opozycji wzywając rząd Platformy Obywatelskiej do większego wsparcia Węgrów w konflikcie pomiędzy Brukselą i Budapesztem – mówił dalej Mirkoczki.

 

Artur Górski urodził się 30 stycznia 1970 roku w Warszawie. Mandat poselski pełnił nieprzerwanie od 2005 roku. Wcześniej pełnił m.in. funkcję redaktora naczelnego Naszego Dziennika. Zmarł w wieku zaledwie 46 lat.

 

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.