Jesteś tutaj: HomeMagazyn

Dzisiaj Wielki Czwartek, w Kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne, dzisiaj wspominane będzie ustanowienie sakramentu Eucharystii, natomiast jutro drogi krzyżowej i męki Jezusa Chrystusa. Do świątyń się jednak nie udamy, z uwagi na panującą epidemię COVID-19.

Według nowych badań palenie może podnieść ryzyko zapadnięcia na Covid-19 poprzez podniesienie poziomu enzymu, który umożliwia koronawirusowi dostęp do komórek płuc - informuje w czwartek Bloomberg. Badania przeprowadzili uczeni z Kanady.

W Stanach Zjednoczonych zmarła Walentyna Janta-Połczyńska

Napisane przez czwartek, 09 kwiecień 2020 00:39

Na początku kwietnia (2 kwietnia) w Nowym Jorku zmarła Walentyna Janta-Połczyńska, ostatnia żyjąca przedstawicielka rządu RP na uchodźstwie, sekretarka premiera i naczelnego wodza gen. Władysława Sikorskiego. Nazwisko nosiła po wywodzącym się spod Tucholi mężu, była zatem przedstawicielką rodu, z którego minister dokonał 22 stycznia 1920 roku włączenia Bydgoszczy do Odrodzonej Polski.

W poniedziałek po kontrowersyjnych obradach Sejm przyjął ustawę o przeprowadzeniu majowych wyborów prezydenckich tylko w formie korespondencyjnej. Pojawiło się wiele publikacji medialnych o tym, iż udział w wyborach będzie obowiązkowy pod karą 3 lat pozbawienia wolności. Co dokładnie zakładają przepisy?

O tym jakie skutki mogą wywołać fake newsy i teorie spiskowe

Napisane przez poniedziałek, 06 kwiecień 2020 22:45

Szybki internet pozwala nam w jakimś stopniu zniwelować skutki tego, ze powinniśmy ograniczać wyjścia z domu i zrezygnować ze spotkań towarzyskich. Nawet jeżeli do naszego miejsca zamieszkania nie można doprowadzić kabla, to dzisiaj dużo może zaoferować w dostawie internetu telefonia komórkowa. Nie brakuje jednak piewców teorii spiskowych, że to sieci komórkowe emitują radiowo wirus koronawirusa.

WHO: wypłaszcza się krzywa zgonów i zakażeń w Europie Zachodniej

Napisane przez poniedziałek, 06 kwiecień 2020 12:03

Liczba nowych zakażeń i zgonów przestaje rosnąć lub nawet się nieco zmniejsza w najbardziej dotkniętych epidemią Covid-19 krajach Europy Zachodniej, głównie we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech oraz Francji – wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Wielki Tydzień w Portalu Kujawskim

Napisane przez niedziela, 05 kwiecień 2020 00:30

Wielki Tydzień to dla katolików jeden z najważniejszych okresów w roku. W tym roku będzie inny niż dotychczas, bowiem z uwagi na epidemie COVID-19 nie będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Planujemy przez cały tydzień transmisje Mszy Świętych i liturgii.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

Wiadomości z regionu