Jesteś tutaj: HomeNakielskiTo nie koniec uroczystości związanych z wielkopolskim zrywem niepodległościowym

To nie koniec uroczystości związanych z wielkopolskim zrywem niepodległościowym

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 28 styczeń 2013 16:39

W piątek 8 lutego uroczystości upamiętniające 94 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego zorganizowane zostaną w Kcyni.

 

Powstanie wybuchło 27 grudnia 1918 roku. Przez kolejne dni trwały walki zarówno w Wielkopolsce, jak i na Kujawach, czy także na terenie dzisiejszego powiatu nakielskiego. Po uroczystościach w Szubinie, 8 lutego zwycięskie powstanie upamiętniać będzie także Kcynia.

 

O godzinie 10 odbędzie się uroczysta msza święta w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni. Następnie na rynku odbędzie się Apel Poległych, po którym nastąpi otwarcie wystawy ze zbiorów Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu