Jesteś tutaj: HomeNakielskiSzubin w BiT City?

Szubin w BiT City?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 04 luty 2013 12:38

Szybka Kolej Metropolitarna BiT City ma na celu lepszą komunikację Bydgoszczy i Torunia. W opinii przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy, należy pomyśleć nad rozszerzeniem tej koncepcji do Szubina.

W opinii Jasiakiewicza na odcinku Szubin – Bydgoszcz będzie znacznie większa liczba pasażerów niż w przypadku odcinka Toruń – Bydgoszcz. Podjęcie dyskusji na ten temat będzie wymagało jednak w pierwszej kolejności wyremontowanie linii kolejowej nr 356, która obecnie nie umożliwia ruchu pasażerskiego. Na ostatnim posiedzeniu Rada Miasta Bydgoszczy zaapelowała, aby władze wojewódzkie dokonały rewitalizacji odcinka Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz.

 

W ramach projektu BiT City nie będą realizowane jednak także inwestycje kolejowe. Powstać maja bowiem także węzły przesiadkowe wraz z rozbudową komunikacji tramwajowej. W ten sposób ma powstać zintegrowany system transportowy dla mieszkańców regionu. Tego typu działania chce wspierać Unia Europejska – zaznaczył Jasiakiewicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

    W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

    Etykiety: autyzm
  • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

    Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas