Jesteś tutaj: HomeNakielskiSzubin w BiT City?

Szubin w BiT City?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 04 luty 2013 12:38

Szybka Kolej Metropolitarna BiT City ma na celu lepszą komunikację Bydgoszczy i Torunia. W opinii przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy, należy pomyśleć nad rozszerzeniem tej koncepcji do Szubina.

W opinii Jasiakiewicza na odcinku Szubin – Bydgoszcz będzie znacznie większa liczba pasażerów niż w przypadku odcinka Toruń – Bydgoszcz. Podjęcie dyskusji na ten temat będzie wymagało jednak w pierwszej kolejności wyremontowanie linii kolejowej nr 356, która obecnie nie umożliwia ruchu pasażerskiego. Na ostatnim posiedzeniu Rada Miasta Bydgoszczy zaapelowała, aby władze wojewódzkie dokonały rewitalizacji odcinka Bydgoszcz – Szubin – Kcynia – Gołańcz.

 

W ramach projektu BiT City nie będą realizowane jednak także inwestycje kolejowe. Powstać maja bowiem także węzły przesiadkowe wraz z rozbudową komunikacji tramwajowej. W ten sposób ma powstać zintegrowany system transportowy dla mieszkańców regionu. Tego typu działania chce wspierać Unia Europejska – zaznaczył Jasiakiewicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu