Jesteś tutaj: HomeNakielskiProfesor Czochralski obserwuje posłów w Sejmie

Profesor Czochralski obserwuje posłów w Sejmie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 07 luty 2013 20:19

W holu głównym budynku Sejmu Rzeczypospolitej otwarto w środę wystawę poświęconą wybitnemu wynalazcy urodzonemu w Kcyni – profesorowi Janowi Czochralskiemu. Warto pamiętać, że decyzją parlamentu rok 2013 nosi jego imię.

 

To dzięki niezwykłej pasji, determinacji, pracowitości i innowacyjności myślenia Profesor Czochralski wyprzedził swoją epokę i tym samym zapewnił swoim pracom trwałe miejsce w kanonie światowej literatury naukowej – mówił w czasie uroczystości otwarcia wystawy podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr hab. Jacek Guliński.

 

Do Warszawy na to wydarzenie udał się także burmistrz Kcyni Piotr Hemmerling. Nie mogło zabraknąć także wiceprezesa Polskiej Akademii Nauk prof. Marka Chmielewskiego.

 

Profesor Czochralski zasłynął jako wynalazca tzw. ,,metalu B”. Po II wojnie światowej spotkały go prześladowania ze strony władz komunistycznych. Został między innymi wykluczony ze środowiska naukowego. Jego postać rehabilitował Senat Politechniki Warszawskiej dopiero kilka lat temu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas