Jesteś tutaj: HomeNakielskiKcynia buduje współpracę z niemieckim miastem

Kcynia buduje współpracę z niemieckim miastem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 13 luty 2013 20:34

W ubiegłym tygodniu w Kcynii gościli przedstawiciele miasta Doberlug-Kirchaun ze wschodnich Niemiec. Oba miasta zainteresowane są podjęciem współpracy partnerskiej.

Doberlug-Kirchaun liczy niecałe 10 tysięcy mieszkańców. Miasteczko leży w powiecie Elbe-Elster, który prowadzi współpracę z powiatem nakielskim. Pomysł podjęcia współpracy pomiędzy miastami narodził się w czasie wizyty starosty nakielskiego Tadeusza Sobola w niemieckim powiecie.

 

Dobra współpraca partnerska miast może doprowadzić do wielu korzyści po obu stronach. Zarówno w kwestii promocji turystycznej jak i inwestycji gospodarczych.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

    Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

    Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu