Jesteś tutaj: HomeNakielskiBudowa obwodnicy coraz bliżej

Budowa obwodnicy coraz bliżej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 19 luty 2013 19:00

Już w czerwcu może ruszyć budowa obwodnicy Nakła, która umożliwi szybki przejazd przez miasto od strony Kcyni i Szubina w kierunku drogi krajowej nr 10 (łączącej Bydgoszcz ze Szczecinem).

Chcąc dzisiaj przejechać ten odcinek zmuszenie jesteśmy wjechać do centrum miasta, co w pewnym stopniu ogranicza sprawną komunikację. Z tego powodu powstał projekt budowy obwodnicy południowo-wschodniej. Zaczynała by się ona rondem jeszcze przed wjazdem na nakielski rynek, a kończyła przy budynkach cukrowni, w okolicach DK 10.

 

Część kosztów inwestycji pokryta ma zostać z nadpłaty podatku jaki dokonała cukrownia, około milion złotych dołoży gmina, a drugą połowę kosztów pokryć ma Urząd Marszałkowski. Koszty tej inwestycji będą dość wysokie trudnych gruntów na jednym z odcinków.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas