Jesteś tutaj: HomeNakielskiSzubin opracowuje strategie rozwoju

Szubin opracowuje strategie rozwoju

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 26 marzec 2013 18:54

Rada Miejska w Szubinie podjęła uchwałę o przygotowaniu nowej strategii rozwoju dla Miasta Szubina. W opinii radnych i burmistrza dokument przyjęty w 2001 roku należy zaktualizować.

Nowa strategia w założeniu ma obowiązywać do roku 2020, czyli opracowana będzie w oparciu o rozpoczynającą się w przyszłym roku perspektywę finansową Unii Europejskiej.

 

Dobrze napisaną strategię cechują: elastyczność, skuteczność oraz utylitaryzm. Dzięki temu dokumentowi samorząd terytorialny może występować o dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dlatego bardzo istotne jest posiadanie właściwie napisanej, przewidującej zmiany i realizującej wskazany na początku cel nadrzędny strategii – czytamy w uzasadnieniu przyjętej kilka dni temu uchwały.

 

Kształt nowej strategii oparty powinien być o strategie rozwoju województwa, która ma być gotowa do jesieni. Od tego dokumentu bowiem zależy dużo w kwestii inwestycji na jakie dofinansowanie może uzyskać Szubin z Unii Europejskiej.

 

Pracom nad nową strategią będziemy się przyglądać.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas