Jesteś tutaj: HomeNakielskiSzubin opracowuje strategie rozwoju

Szubin opracowuje strategie rozwoju

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 26 marzec 2013 18:54

Rada Miejska w Szubinie podjęła uchwałę o przygotowaniu nowej strategii rozwoju dla Miasta Szubina. W opinii radnych i burmistrza dokument przyjęty w 2001 roku należy zaktualizować.

Nowa strategia w założeniu ma obowiązywać do roku 2020, czyli opracowana będzie w oparciu o rozpoczynającą się w przyszłym roku perspektywę finansową Unii Europejskiej.

 

Dobrze napisaną strategię cechują: elastyczność, skuteczność oraz utylitaryzm. Dzięki temu dokumentowi samorząd terytorialny może występować o dofinansowania ze środków zewnętrznych. Dlatego bardzo istotne jest posiadanie właściwie napisanej, przewidującej zmiany i realizującej wskazany na początku cel nadrzędny strategii – czytamy w uzasadnieniu przyjętej kilka dni temu uchwały.

 

Kształt nowej strategii oparty powinien być o strategie rozwoju województwa, która ma być gotowa do jesieni. Od tego dokumentu bowiem zależy dużo w kwestii inwestycji na jakie dofinansowanie może uzyskać Szubin z Unii Europejskiej.

 

Pracom nad nową strategią będziemy się przyglądać.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas