Jesteś tutaj: HomeNakielskiLikwidacja sądu w Nakle zgodna z konstytucją

Likwidacja sądu w Nakle zgodna z konstytucją

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 28 marzec 2013 12:13

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że reforma jaką wprowadził minister Jarosław Gowin, na mocy której zlikwidowano 79 najmniejszych sądów w Polsce jest zgodna z konstytucja.

Na mocy tych działań ministra zniesiono Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią oraz Sąd Rejonowy w Żninie. W powiecie nakielskim funkcjonuje obecnie tylko Sąd Rejonowy w Szubinie, a w Nakle i Żninie (powiat żniński) znajdują się jego wydziały zamiejscowe. Minister Gowin w ten sposób liczył głównie na zrównoważenie pracą sędziów.

 

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał działania ministra za zgodne z ustawą zasadniczą nie był jednak jednogłośny. Czterech z piętnastu sędziów złożyło zdania odrębne.

 

Zdecydowano się na pozostawienie sądu w Szubinie, z powodu położenia pomiędzy Nakłem i Żninem. W praktyce okazuje się jednak, że szubiński sąd narzeka na warunki lokalowe, przez co tworzą się nawet problemy z magazynowaniem dokumentacji. Natomiast rozbudowany budynek sądu w Nakle, w dużej mierze jest niewykorzystywany.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

    Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

  • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu