Jesteś tutaj: HomeNakielskiW Kcyni nie trzeba wypowiadać umowy na gospodarkę odpadami

W Kcyni nie trzeba wypowiadać umowy na gospodarkę odpadami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 29 marzec 2013 16:26

Od 1 lipca w życie wejdą zapisy nowej ustawy dotyczące gospodarki śmieciami. Oznacza to, że dotychczasowe umowy dotyczące odbioru odpadów będą musiały zostać wypowiedziane. Tym obowiązkiem obarczeni zostają mieszkańcy.

Nie dokonanie tej formalności może wiązać się z koniecznością uiszczania podwójnej opłaty, do firmy z którą umowa nie zostanie rozwiązana oraz zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi do gminy.

 

Takiego problemu nie mają jednak mieszkańcy Kcyni, gdyż jak informuje dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Henryk Grobelny, gdyż ta spółka komunalna opiera się na zapisie artykułu 495 Kodeksu Cywilnego - Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

 

Według tej interpretacji wejście w życie nowej ustawy uniemożliwi dalsze świadczenia na dotychczasowych zasadach, zatem umowy z ZGKiM stracą ważność.

 

Mieszkańcy innych gmin muszą zwrócić także uwagę na to, aby umowy wypowiedzieć z uwzględnieniem odpowiedniego okresu. W przypadku trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy, stosowna czynność musi zostać wykonana jeszcze w marcu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas