Jesteś tutaj: HomeNakielskiW Kcyni nie trzeba wypowiadać umowy na gospodarkę odpadami

W Kcyni nie trzeba wypowiadać umowy na gospodarkę odpadami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki piątek, 29 marzec 2013 16:26

Od 1 lipca w życie wejdą zapisy nowej ustawy dotyczące gospodarki śmieciami. Oznacza to, że dotychczasowe umowy dotyczące odbioru odpadów będą musiały zostać wypowiedziane. Tym obowiązkiem obarczeni zostają mieszkańcy.

Nie dokonanie tej formalności może wiązać się z koniecznością uiszczania podwójnej opłaty, do firmy z którą umowa nie zostanie rozwiązana oraz zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi do gminy.

 

Takiego problemu nie mają jednak mieszkańcy Kcyni, gdyż jak informuje dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Henryk Grobelny, gdyż ta spółka komunalna opiera się na zapisie artykułu 495 Kodeksu Cywilnego - Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.

 

Według tej interpretacji wejście w życie nowej ustawy uniemożliwi dalsze świadczenia na dotychczasowych zasadach, zatem umowy z ZGKiM stracą ważność.

 

Mieszkańcy innych gmin muszą zwrócić także uwagę na to, aby umowy wypowiedzieć z uwzględnieniem odpowiedniego okresu. W przypadku trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy, stosowna czynność musi zostać wykonana jeszcze w marcu.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

  • Duże ryzyko wystąpienia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) w naszym województwie

    Istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia ogniska zakażenia ASF w naszym województwie, co wiązać może się z dużymi stratami, bowiem unijne przepisy sanitarne wymagają wybicia całych stad zwierząt hodowlanych. Mięso z regionów, w których stwierdzono ogniska ASF, nie jest natomiast zbyt chętnie kupowane przez producentów żywności.

Wiadomości z regionu

Śledź nas