Jesteś tutaj: HomeNakielskiTendencyjny materiał telewizji o linii kolejowej

Tendencyjny materiał telewizji o linii kolejowej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 kwiecień 2013 23:51

We wtorkowym wydaniu ,,Zbliżeń” TVP Bydgoszcz ukazał się materiał poświęcony planom otworzenia na kcyńskim dworcu muzeum poświęconego prof. Janowi Czochralskiemu. W tym samym materiale można zauważyć jednak manipulacje na temat możliwości przywrócenia ruchu kolejowego na linie kolejową nr 356, która przebiega przez Kcynię.

 

Plany rewitalizacji linii kolejowej pozostają w sferze marzeń – informuje w swoim materiale redaktor Monika Kamińska. Ten komentarz sugeruje opinii publicznej, że na rewitalizację linii kolejowej nr 356 nie ma szans, przez co redakcja w pewnym stopniu przekreśla szansę na powrót pociągów do Kcyni.

 

Jeżeli do rewitalizacji miało by dojść to środki na ten cel przekazać musiał by Urząd Marszałkowski w Toruniu,. Ten jak można zauważyć, na tę inwestycję patrzy niechętnie. Jednakże pod petycją o dokonanie rewitalizacji podpisało się ponad stu samorządowców z regionu oraz liderzy największych partii politycznych w regionie (Rafał Bruski – PO, Kosma złotowski – PiS, Jan Szopiński – SLD, Łukasz Krupa – Ruch Palikota i Szymon Dankowski – Solidarna Polska). Stanowiska wspierające tę inwestycję wystosowali także: Rada Miejska w Kcyni, Rada Miejska w Szubinie i Rada Miasta Bydgoszczy. Przewodniczący bydgoskiego samorządu Roman Jasiakiewicz na swoich konferencjach prasowych postuluje, aby odcinek Bydgoszcz – Szubin tej linii był uwzględniony w ramach projektu BiT City. Te informacje w TVP Bydgoszcz się jednak nigdy nie pojawiły.

 

O tym, że ta inwestycja to realna potrzebna, a nie sfera marzeń świadczy to co się dzieje na wielkopolskim odcinku linii kolejowej nr 356. Na odcinku Poznań – Wągrowiec – Gołańcz pociągi jeżdżą już od dobrego roku (odcinek Wągrowiec – Gołańcz był oddany trochę później). Jak informował nas starosta wągrowiecki pociągami jeździ znacznie więcej pasażerów niż przewidywano planując inwestycję po stronie wielkopolskiej. Starosta w rozmowie z nami przyznał jednak, że marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zbywa wszelkie propozycje, aby pociągi dojeżdżały tą trasą także do Kcyni, Szubina i Bydgoszczy.

 

Dyskusja na temat treści publikowanych w TVP Bydgoszcz jest w naszej opinii bardzo uzasadniona. Jest to bowiem telewizja publiczna, dotowana przez podatników i wymaga się od niej realizacji misji społecznych. W tym przypadku nie ma to jednak miejsca.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Oficjalne wyniki wyborów

    W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich i obwieściła wybór Andreja Dudę na kadencję 2020-2025. O tym, że urzędujący prezydent uzyskał reelekcję można było mówić już nad ranem, gdy pojawiły się cząstkowe dane. Na ostateczne wyniki czekaliśmy tak długo głównie z powodu komisji w Wielkiej Brytanii.

  • ,,To jest główne zadanie dla prezydenta - odbudowa wspólnoty narodowej”

    Jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to w ciągu najbliższych 3 lat czeka nas odpoczynek od wyborów. Prezydent elekt Andrzej Duda staje jednak przed wielkim wyzwaniem, obniżenia poziomu debaty publicznej, która w trakcie tej gorącej kampanii niekiedy przekracza nomy. Odbudowa wspólnoty narodowej, to wyzwanie jakie stawiają prezydentowi Andrzejowi Dudzie politycy, w tym przede wszystkim związani z jego zapleczem politycznym Zjednoczonej Prawicy.

Wiadomości z regionu