Jesteś tutaj: HomeNakielskiTendencyjny materiał telewizji o linii kolejowej

Tendencyjny materiał telewizji o linii kolejowej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 kwiecień 2013 23:51

We wtorkowym wydaniu ,,Zbliżeń” TVP Bydgoszcz ukazał się materiał poświęcony planom otworzenia na kcyńskim dworcu muzeum poświęconego prof. Janowi Czochralskiemu. W tym samym materiale można zauważyć jednak manipulacje na temat możliwości przywrócenia ruchu kolejowego na linie kolejową nr 356, która przebiega przez Kcynię.

 

Plany rewitalizacji linii kolejowej pozostają w sferze marzeń – informuje w swoim materiale redaktor Monika Kamińska. Ten komentarz sugeruje opinii publicznej, że na rewitalizację linii kolejowej nr 356 nie ma szans, przez co redakcja w pewnym stopniu przekreśla szansę na powrót pociągów do Kcyni.

 

Jeżeli do rewitalizacji miało by dojść to środki na ten cel przekazać musiał by Urząd Marszałkowski w Toruniu,. Ten jak można zauważyć, na tę inwestycję patrzy niechętnie. Jednakże pod petycją o dokonanie rewitalizacji podpisało się ponad stu samorządowców z regionu oraz liderzy największych partii politycznych w regionie (Rafał Bruski – PO, Kosma złotowski – PiS, Jan Szopiński – SLD, Łukasz Krupa – Ruch Palikota i Szymon Dankowski – Solidarna Polska). Stanowiska wspierające tę inwestycję wystosowali także: Rada Miejska w Kcyni, Rada Miejska w Szubinie i Rada Miasta Bydgoszczy. Przewodniczący bydgoskiego samorządu Roman Jasiakiewicz na swoich konferencjach prasowych postuluje, aby odcinek Bydgoszcz – Szubin tej linii był uwzględniony w ramach projektu BiT City. Te informacje w TVP Bydgoszcz się jednak nigdy nie pojawiły.

 

O tym, że ta inwestycja to realna potrzebna, a nie sfera marzeń świadczy to co się dzieje na wielkopolskim odcinku linii kolejowej nr 356. Na odcinku Poznań – Wągrowiec – Gołańcz pociągi jeżdżą już od dobrego roku (odcinek Wągrowiec – Gołańcz był oddany trochę później). Jak informował nas starosta wągrowiecki pociągami jeździ znacznie więcej pasażerów niż przewidywano planując inwestycję po stronie wielkopolskiej. Starosta w rozmowie z nami przyznał jednak, że marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zbywa wszelkie propozycje, aby pociągi dojeżdżały tą trasą także do Kcyni, Szubina i Bydgoszczy.

 

Dyskusja na temat treści publikowanych w TVP Bydgoszcz jest w naszej opinii bardzo uzasadniona. Jest to bowiem telewizja publiczna, dotowana przez podatników i wymaga się od niej realizacji misji społecznych. W tym przypadku nie ma to jednak miejsca.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

    W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

    Etykiety: autyzm
  • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

    Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas