Jesteś tutaj: HomeNakielskiMrocza pamięta o zbrodni katyńskiej

Mrocza pamięta o zbrodni katyńskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki sobota, 13 kwiecień 2013 18:33

W piątek gmina Mrocza zorganizowała oficjalne uroczystości poświęcone 73 rocznicy zbrodni katyńskiej z udziałem najwyższych przedstawicieli powiatu nakielskiego.

Obchody rozpoczęły się od eucharystii którą uświetnili śpiewem uczniowie SP im. Wojska Polskiego w Mroczy oraz Orkiestra Dęta Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Po mszy nastąpił uroczysty przemarsz na cmentarz, na czele którego szli żołnierze z 1 batalionu logistycznego.

 

Władze miasta przy organizacji uroczystości wspomogło Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Żołnierze ku czci pomordowanych w Katyniu i okolicach oddali salwę honorową.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Dr Grzesiowski: W Grudziądzu łóżka dla pacjentów z COVID-19 ,,są na papierze”

    Z puntu widzenia epidemii w danym kraju jedną z najważniejszych informacji jest stopień zapełnienia łóżek i respiratorów dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19. Z informacji z soboty wynika, że wykorzystana była tylko jedna trzecia dostępnych, zdaniem immunologa dr Pawła Grzesiowskiego w praktyce sytuacja jest znacznie trudniejsza.

    Etykiety: covid19
  • Pacjenci skarżą się na zamknięte przychodnie, a eksperci wskazują na skutki zaniedbania profilaktyki

    Pandemia COVID-19 sprawiła, że nieobecne do tej pory w szerszym spektrum usługi zaczęły się rozwijać – taką usługą są teleporady, czyli zdalne konsultacje z lekarzem, które są refundowane. Teleporada jednak nie zawsze jest wstanie zastąpić wizytę u lekarza, ale można odnieść wrażenie, że w wielu przychodniach tak jest to traktowane, czyli teleporad się nadużywa. Nie zawsze można się też do lekarza dodzwonić. To wszystko przekłada się na rozgoryczenie pacjentów, także w naszym regionie.

Wiadomości z regionu