Jesteś tutaj: HomeNakielskiOd piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Od piątku mieszkańcy Wąwelna będą mieli blisko placówkę pocztową

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki czwartek, 07 maj 2020 16:09

Poczta Polska od piątku 8 maja otwiera w Wąwelnie Urząd Pocztowy, który mieścić będzie się przy ulicy Mroteckiej 2. Wąwelska placówka będzie filią Urzędu Pocztowego w Sępólnie Krajeńskim.

Powstanie placówki pocztowej jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców Wąwelna. W nowej placówce, czynnej od poniedziałku do czwartku w godzinach: 08:00 - 15:00 oraz w piątki w godzinach: 13:00 - 20:00, będzie można skorzystać z pełnej gamy usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz handlowych. Placówka jest wyposażona w jedno stanowisko do obsługi klienta. Została ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

– Pomimo stanu epidemii staramy się realizować zobowiązania wobec lokalnych społeczności, dlatego otwieramy nową placówkę, ważny punkt usługowy dla mieszkańców Wąwelna. Obsługa klientów będzie tu, tak jak w innych pocztowych placówkach, dostosowana do rygorów bezpieczeństwa. Nasi pracownicy są wyposażeni w maseczki, rękawiczki lub płyny do dezynfekcji rąk, a także przyłbice. Te środki chronią zarówno pocztowców, jak i naszych klientów – mówi Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

 

Obecnie na terenie województwa kujawsko - pomorskiego czynnych jest 367 placówek pocztowych.

 

Strategia Poczty Polskiej zakłada rozwój i modernizację sieci placówek. Spółka posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju. Jest obecna w każdej gminie, ma ok. 7,5 tys. placówek. W ciągu ostatnich lat Poczta otworzyła blisko 300 nowych punktów w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, na wsiach, jak i w dużych aglomeracjach. Oprócz otwierania nowych punktów spółka modernizuje swoje placówki, część z nich przenosi do nowych lokalizacji, biorąc pod uwagę efektywność ekonomiczną inwestycji.

 

Dzięki swojej sieci placówek Poczta Polska ma unikatowy dostęp do wszystkich obywateli, instytucji i przedsiębiorstw. Wypełniając misję usługi powszechnej Spółka realizuje ważny interes społeczny, zapewnia dostęp do usług komunikacji, zapobiega wykluczeniu społecznemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

  • Co się zmienia od 30 maja?

    Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny nie został co prawda jeszcze opublikowany w Dzienniku Ustaw, natomiast znany jest jego projekt do którego nawiązujemy.

    Etykiety: covid19 koronawirus
  • Ekonomia nie zawsze jest bezduszna i pozbawiona empatii

    Powoli temat koronawirusa zaczyna schodzić na dalszy plan, natomiast coraz więcej będzie się mówić o skutkach ekonomicznych pandemii, których doświadczać możemy w naszym życiu. Jeszcze kilka tygodni temu widoczny był w polityce dylemat – zamrażać gospodarkę w celu ratowania najbardziej narażonych na utratę życia z powodu COVID-19, czy skupiać się na ratowaniu gospodarki. Dzisiaj widzimy, że bardziej humanitarna polityka może również być skuteczniejsza gospodarczo.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu