Jesteś tutaj: HomeNakielskiBurmistrz Żnina odbywa kwarantannę poza urzędem

Burmistrz Żnina odbywa kwarantannę poza urzędem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 08 czerwiec 2020 15:36

Burmistrz Żnina Robert Luchowski przebywa tymczasowo poza magistratem, bowiem członek jego bliskiej rodziny miał kontakt z osobą zarażoną na COVID-19. Ze względów bezpieczeństwa cała rodzina burmistrza została objęta kwarantanną. Od Luchowskiego i jego małżonki pobrano wymazy do testów, jeżeli wynik będzie negatywny, będą mogli wrócić do pracy.

Żona burmistrza pracuje w Urzędzie Miejskim jako urzędniczka. U jednego z petentów, którego obsługiwała, wykryto zarażenie COVID-19. Z informacji jakie do nas docierają, osoba ta nie była świadoma, iż może być nosicielem koronawirusa.

 

Urząd Miejski z powodu zaistniałego incydentu wprowadza ograniczenia w obsłudze interesantów, aby minimalizować ryzyko rozpowszechniania się COVID-19.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejm za prawem do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek

    Dodatki do wynagrodzeń medyków skierowanych do walki z COVID-19, zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione podczas leczenia i wprowadzenie prawa do odmowy sprzedaży osobom bez maseczek – to kilka z rozwiązań zawartych w nowelizacji przyjętej w czwartek przez Sejm.

    Etykiety: Sejm RP covid19
  • Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

    W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu