Jesteś tutaj: HomeNakielskiChór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Chór Nadzieja 15. lecie świętował występując przed chorwacką i słowacką publicznością

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 17 sierpień 2020 15:55

"I can't tell where the journey will end. But I know where to start." - słyszymy w jednym z utworów Tima Berlinga. Wersy te idealnie nawiązują nie tylko do początków chóru Nadzieja, bowiem nikt z nas nie spodziewał się, że decyzja o wstąpieniu do szkolnego chóru Michała Gacki pozwoli nam zwiedzać świat. Idealnie opisują również naszą tegoroczną podróż.

Wiedzieliśmy, że ruszamy do Słowenii i Chorwacji, ale nie mieliśmy pewności czy sytuacja panująca na świecie pozwoli nam sfinalizować cały plan. Projekt, który chcieliśmy zrealizować w założeniu miał nieco inną destynację, a także cel. Mieliśmy zaśpiewać na jednym z europejskich festiwali muzycznych. Niestety w tym roku żaden z nich się nie odbędzie. Podziękowania należą się oczywiście wirusowi COVID-19. Doszliśmy jednak do wniosku, że nie poddamy się tak łatwo i uczcimy 15-lecie istnienia Nadziei – napisał do nas nakielski chór Nadzieja.

 

 

 

Chórzyści wystąpili m.in. w Nakle, nie tym na Notecią, ale w Słowacji, które z kolei z Nakłem nad Notecią od 20. lat utrzymuje stosunki partnerskie. Chórzyści zatem wpisali się w obchody 20. lecia współpracy Nakła z Naklem. Dalej chór udał się również do Chorwacji. Taką formę uczczenia 15. lecia zespołu wsparł finansowo nakielski samorząd.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

    Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

    Etykiety: Grudziądz
  • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

    W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu