Jesteś tutaj: HomeNakielskiTrwają pracę przywracające drożność Noteci po samą Pakość

Trwają pracę przywracające drożność Noteci po samą Pakość

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 16 wrzesień 2020 17:26
Trwają pracę przywracające drożność Noteci po samą Pakość OpenStreetMaps

Rzeka Noteć jest ważną częścią drogi wodnej E-70 łączącej Rotterdam z Kłajpedą, jej przebieg wykracza jednak poza ten historyczny szlak komunikacyjny, biegnąc na południe w kierunku Kujaw. Obecnie przygotowywana jest inwestycja poprawiająca drożność morfologiczną na Noteci od Pakości do Krostkowa, prace fizyczne wykonane mają być w przyszłym roku.

 

Krostkowo to odcinek Noteci położony nieopodal Wyrzysk. Prace związane z przywracaniem drożności morfologicznej obejmą budowę 6 przepławek seminaturalnych, w celu ułatwienia możliwości naturalnej migracji ryb. Takie przepławki mają powstać w: Pakości, Łabiszynie, Dębniku, Starej Noteci Rynarzewskiej, Nakle Zachód i Gromadnie.

 

Na 2021 rok zaplanowano także odbudowę jazu w Antoniewie nieopodal Łabiszyna. Główne prace na odcinku objętych drogą wodną E-70, planowane w nowej perspektywie finansowej UE, według Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej mogą być realizowane po 2023 roku, ,w celu zapewnienia drodze wodnej według obecnego przebiegu II klasy żeglowności.

 

W konwencji AGN Polska zobowiązała się zapewnić na E-70 przynajmniej IV klasę żeglowności, co jednak w obecnym układzie, z uwagi na kolistość brzegów oraz infrastrukturę mostową będzie niemożliwe. Stąd też planuje się wypracować nową koncepcje przebiegu drogi wodnej E-70, w ramach połączenia Odry z Wisłą.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

  • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

    To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

    Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu