Jesteś tutaj: HomeNakielskiTrzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 12 październik 2020 18:09
Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany Fot: GDDKiA

Od dzisiaj na odcinku Szubin – Żnin drogi ekpresowej S-5 możemy poruszać się po obu jezdniach, w standardzie 2x2. Odcinek liczy ponad 18 km i jest trzecim, który oddawany jest do użytku. Trwają co prawda jeszcze prace wykończeniowe przez wykonawcę, stąd też czasowo można się na nim poruszać z prędkością 70 km/h. W praktyce od Szubina możemy dojechać nową drogą do Poznania, dzięki oddanemu w ubiegłym roku odcinkowi od Żnina do granicy województwa wielkopolskiego.

Głównym wykonawcą i liderem konsorcjum jest warszawska firma Trakcja. Kosz odcinka to prawie 352 mln zł. W kwietniu 2017 roku zostało wydane zezwolenie ZRID, które pozwoliło rozpocząć prace budowlane. Zaawansowanie rzeczowe prac budowlanych na koniec września szacowano na niecałe 90%.

 

Odcinek przebiega przez cztery węzły: Żnin, Kowalewo-Pałuki, Szubin – Południe, Szubin – Północ.

 

Istnieje szansa, że w tym roku zostanie oddany do użytku jeszcze odcinek zachodniej obwodnicy Bydgoszczy od Tryszczyna przez Pawłówek do Białych Błot. Przynajmniej taki jest oficjalny termin.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względem organizacyjnym i sanitarnym

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia. Tegoroczna akcja charytatywna to już blisko 8 tys. puszek stacjonarnych, 12 tys. eSkarbonek, prawie 1,4 tys. sztabów oraz rzesza wolontariuszy. – Liczymy się z tym, że w czasie pandemii zebranych pieniędzy może być dużo mniej. Ale zbiórka już trwa i o dziwo jednego dnia potrafi przybyć na naszym koncie ponad milion złotych. W tych czasach to nieprawdopodobna suma – mówi Jurek Owsiak, pomysłodawca i prezes Fundacji WOŚP. Finał rozpocznie się w sobotę 30 stycznia wieczorem.

    Etykiety: WOŚP
  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu