Jesteś tutaj: HomeNakielskiTrzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 12 październik 2020 18:09
Trzeci odcinek drogi ekspresowej S-5 połowicznie oddany Fot: GDDKiA

Od dzisiaj na odcinku Szubin – Żnin drogi ekpresowej S-5 możemy poruszać się po obu jezdniach, w standardzie 2x2. Odcinek liczy ponad 18 km i jest trzecim, który oddawany jest do użytku. Trwają co prawda jeszcze prace wykończeniowe przez wykonawcę, stąd też czasowo można się na nim poruszać z prędkością 70 km/h. W praktyce od Szubina możemy dojechać nową drogą do Poznania, dzięki oddanemu w ubiegłym roku odcinkowi od Żnina do granicy województwa wielkopolskiego.

Głównym wykonawcą i liderem konsorcjum jest warszawska firma Trakcja. Kosz odcinka to prawie 352 mln zł. W kwietniu 2017 roku zostało wydane zezwolenie ZRID, które pozwoliło rozpocząć prace budowlane. Zaawansowanie rzeczowe prac budowlanych na koniec września szacowano na niecałe 90%.

 

Odcinek przebiega przez cztery węzły: Żnin, Kowalewo-Pałuki, Szubin – Południe, Szubin – Północ.

 

Istnieje szansa, że w tym roku zostanie oddany do użytku jeszcze odcinek zachodniej obwodnicy Bydgoszczy od Tryszczyna przez Pawłówek do Białych Błot. Przynajmniej taki jest oficjalny termin.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

    Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

  • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

    To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

    Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu