Jesteś tutaj: HomeNakielskiCała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Cała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 październik 2020 00:44

Najprawdopodobniej jutro Ministerstwo Zdrowia zaktualizuję listę powiatów w czerwonej strefie, która będzie obowiązywać od soboty. Jak wskazywaliśmy w ostatnich dniach na naszych łamach – nie zanosi się, aby w tym, ani także przyszłym tygodniu któryś z powiatów w zachodniej części województwa wyszedł z czerwonej strefy. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że do czerwonej strefy zostaną włączone powiaty, które są obecnie jeszcze w żółtej.

Jak wynika z zapowiedzi, jutro rząd być może wprowadzi także dodatkowe obostrzenia. Wszystko zależeć będzie od analizy danych epidemicznych, ale co można zaobserwować, epidemia COVID-19 w Polsce się rozwija.

 

Obecnie w żółtej strefie na zachód od Wisły mamy powiat świecki i sępoleński. Z naszej analizy wynika, że również te powiaty znajdą się w czerwonej strefie. Przyjmując za kryterium przekroczenie 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców, to w powiecie sępoleńskim będzie ono przekroczone z uwagi na duży przyrost w ostatnich dniach. W powiecie świeckim ten wskaźnik został przekroczony tylko w ciągu 7 ostatnich dni, a zważywszy na branie pod uwagi 14 dni, niemal pewne jest ujęcie go w strefie czerwonej.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

  • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

    Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

  • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

    Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu