Jesteś tutaj: HomeNakielskiCała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Cała zachodnia część województwa będzie czerwoną strefą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 21 październik 2020 00:44

Najprawdopodobniej jutro Ministerstwo Zdrowia zaktualizuję listę powiatów w czerwonej strefie, która będzie obowiązywać od soboty. Jak wskazywaliśmy w ostatnich dniach na naszych łamach – nie zanosi się, aby w tym, ani także przyszłym tygodniu któryś z powiatów w zachodniej części województwa wyszedł z czerwonej strefy. Natomiast trzeba liczyć się z tym, że do czerwonej strefy zostaną włączone powiaty, które są obecnie jeszcze w żółtej.

Jak wynika z zapowiedzi, jutro rząd być może wprowadzi także dodatkowe obostrzenia. Wszystko zależeć będzie od analizy danych epidemicznych, ale co można zaobserwować, epidemia COVID-19 w Polsce się rozwija.

 

Obecnie w żółtej strefie na zachód od Wisły mamy powiat świecki i sępoleński. Z naszej analizy wynika, że również te powiaty znajdą się w czerwonej strefie. Przyjmując za kryterium przekroczenie 12 zachorowań na 10 tys. mieszkańców, to w powiecie sępoleńskim będzie ono przekroczone z uwagi na duży przyrost w ostatnich dniach. W powiecie świeckim ten wskaźnik został przekroczony tylko w ciągu 7 ostatnich dni, a zważywszy na branie pod uwagi 14 dni, niemal pewne jest ujęcie go w strefie czerwonej.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu