Jesteś tutaj: HomeNakielskiPociągi wróciły na trasę Bydgoszcz – Nakło

Pociągi wróciły na trasę Bydgoszcz – Nakło

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 26 październik 2020 12:54

Po godzinie 22:30 w niedzielę został przywrócony ruch na linie kolejową nr 18 na odcinku Bydgoszcz – Nakło nad Notecią. Ruch na razie odbywa się na odcinku Zielonczyn – Nakło po jednym torze. Od 2 października przewoźnicy kolejowi na tym odcinku oferowali podróżnym autobusową komunikację zastępczą.

Przyczyną zamknięcia dla ruchu kolejowego było podmycie torów oraz uszkodzenie sieci trakcyjnej. Przez ponad trzy tygodnie PKP PLK prowadził prace naprawcze w celu przywrócenia ruchu. Roboty będą kontynuowane, w celu przywrócenia ruchu na oba tory.

 

Obecnie trwają też prace koncepcyjne dotyczące modernizacji linii kolejowej nr 18 na tym odcinku. W ramach projektu komponentu kolejowego CPK rozważana jest modernizacja tego odcinka do 160 km/h, ale też pod uwagę jest brana prędkość 200 km/h.

 

Warte obejrzenia

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu