Jesteś tutaj: HomeNakielskiBiblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Biblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 25 listopad 2020 17:39

Obecnie działalność bibliotek jest niemożliwa, z uwagi na obostrzenia epidemiczne. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią ma pomysł, jak wznowić działalność od przyszłego wtorku – 2 grudnia, wdrażając dość niecodzienne standardy sanitarne. Na terenie gminy będziemy mogli wypożyczyć książki ,,na wynos”.

Od 1 grudnia będziemy mogli skontaktować się z bibliotekarzami telefonicznie, mailowo, bądź przez aplikację do obsługi katalogu księgozbioru. Następnie umawiamy się na konkretną godzinę, a paczka z zamówionymi przez nas książkami zostanie wystawiona, stąd nie będziemy mieli nawet kontaktu z pracownikiem biblioteki. Zwrot książek będzie się odbywał w podobnej procedurze.

 

Książki będą w ten sposób wypożyczane nie tylko w głównej czytelni, ale też w filiach, w tym także poza Nakłem – w Paterku, w Potulicach i w Ślesinie.

 

Po zwrocie książki od razu nie wrócą na półki, bowiem będą musiały przejść okres kwarantanny.

 

Warte obejrzenia

26 stycznia 1920 - powrót Koronowa do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Znany jest wstępny termin budowy S-10 do Warszawy. Wielu z nas tego nie dożyje

    Droga ekspresowa S-10 połączyć ma zewnętrzną obwodnicę Warszawy z Toruniem, Bydgoszczą i Szczecinem. Budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń planuje się do 2025 roku, odcinek zachodni w kierunku Szczecina to perspektywa kolejnych lat, ale dość sensacyjny wydać się może termin oddania odcinka na wschód od Torunia.

  • Widoczny spadek liczby nowych zakażeń w kujawsko-pomorskim

    Średnia liczba zakażeń COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, dla ostatnich 7 dni – wyniosła w województwie kujawsko-pomorskim 25, co jest w stosunku do analogicznego tygodnia spadkiem o 7. Wciąż jest to wynik wyższy od średniej krajowej – 14,5 – ale też znacznie niższy niż obserwowaliśmy to jeszcze na przełomie grudnia i stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu