Jesteś tutaj: HomeNakielskiBiblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Biblioteki nieczynne – nakielska ma na to swój pomysł i będzie wypożyczać

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 25 listopad 2020 17:39

Obecnie działalność bibliotek jest niemożliwa, z uwagi na obostrzenia epidemiczne. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią ma pomysł, jak wznowić działalność od przyszłego wtorku – 2 grudnia, wdrażając dość niecodzienne standardy sanitarne. Na terenie gminy będziemy mogli wypożyczyć książki ,,na wynos”.

Od 1 grudnia będziemy mogli skontaktować się z bibliotekarzami telefonicznie, mailowo, bądź przez aplikację do obsługi katalogu księgozbioru. Następnie umawiamy się na konkretną godzinę, a paczka z zamówionymi przez nas książkami zostanie wystawiona, stąd nie będziemy mieli nawet kontaktu z pracownikiem biblioteki. Zwrot książek będzie się odbywał w podobnej procedurze.

 

Książki będą w ten sposób wypożyczane nie tylko w głównej czytelni, ale też w filiach, w tym także poza Nakłem – w Paterku, w Potulicach i w Ślesinie.

 

Po zwrocie książki od razu nie wrócą na półki, bowiem będą musiały przejść okres kwarantanny.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu