Jesteś tutaj: HomeNakielskiWszystko wskazuje na to, że w sprawie obwodnicy Sępólna Krajeńskiego będzie duże opóźnienie

Wszystko wskazuje na to, że w sprawie obwodnicy Sępólna Krajeńskiego będzie duże opóźnienie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki poniedziałek, 25 styczeń 2021 17:00

Na budowę obwodnicy Sępólno Krajeńskie czeka od wielu lat, według Generalnego Pomiaru Ruchu z 2015 roku codziennie przez miast przejeżdża 10 tys. samochodów, w dużej mierze uciążliwy dla mieszkańców tranzyt. Środki na inwestycje są zabezpieczone w Programie Budowy Dróg Krajowych, problemem są jednak opóźnienia formalne.

Według planu z 2019 roku obwodnica miała powstać do 2025 roku, przy założeniu, że decyzję środowiskową Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wyda przed końcem 2019 roku, natomiast przetarg zostanie ogłoszony w IV kwartale 2020 roku. Mamy już 2021 rok, a wciąż nie ma decyzji środowiskowej – w ubiegłym tygodniu RDOŚ poinformował, że nowym terminem rozpatrzenia wniosku jest 22 marca 2021 roku. Powodem przesunięcia wydania rozstrzygnięcia ma być złożenie w dniu 29 grudnia 2020 roku nowej dokumentacji przez inwestora, w tym wypadku Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Wynika z tego, że w kwestii wydania samej decyzji środowiskowej mamy ponad rok opóźnienia. Zakładając, że pod koniec marca ta decyzja zostanie wydana, mogą wpłynąć do niej odwołania, których rozpatrywanie może potrwać kolejne miesiące, a nawet ponad rok. W takim wypadku trzeba się liczyć realnie, że przetarg najszybciej zostałby ogłoszony w przyszłym roku.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu