Jesteś tutaj: HomeNakielskiBudowę obwodnicy Sępólna Krajeńskiego planuje się do 2026 roku, ale wszystko zależeć będzie od innych uwarunkowań

Budowę obwodnicy Sępólna Krajeńskiego planuje się do 2026 roku, ale wszystko zależeć będzie od innych uwarunkowań

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 marzec 2021 17:24

Wiceminister Rafał Weber odpowiadając na interpelację informuje posła Bartosza Kownackiego, że budowa obwodnicy Sępólna Krajeńskiego to dla jego resortu priorytetowa inwestycja. Zdaniem ministra kluczowa będzie jednak dobra współpraca władz lokalnych z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w przygotowaniu inwestycji.

Jeszcze w 2019 roku zakładano, że wybór wykonawcy prac budowlanych dla tej inwestycji nastąpi w bieżącym roku, zaś inwestycja będzie gotowa w 2025 roku. Przetarg szybko raczej nie zostanie jednak ogłoszony z uwagi na duże opóźnienia w uzyskiwaniu decyzji środowiskowej – harmonogram zakładał załatwienie tej formalności przed końcem 2019 roku, tymczasem nie udało się tego uczynić do dzisiaj – ostatni wyznaczony termin wydania decyzji środowiskowej do 22 marca, ale może on ulec przesunięciu. Trzeba się też liczyć z tym, że mogą pojawić się odwołania do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, przez co procedura wydłuży się o kolejne miesiące.

 

Interpelację, w związku z przeciągającymi się pracami nad decyzją środowiskową złożył poseł Bartosz Kownacki. W odpowiedzi wiceminister Rafał Weber wyjaśnił – Przyczyną przedłużania się momentu wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego było zawieszanie, m.in. w maju 2020 r., przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy postępowania administracyjnego oraz wezwanie do uzupełnienia przekazanego,przez wykonawcę dokumentacji, raportu oddziaływania na środowisko w zakresie zagadnień dotyczących ochrony przyrody, ochrony powietrzna i klimatu akustycznego, gospodarki odpadami, a także oddziaływaniana wody powierzchniowe i podziemne.

 

RDOŚ w Bydgoszczy miało oczekiwać uzgodnienia wariantów przebiegu obwodnicy z Radą Miejską w Sępólnie Krajeńskim. Ministerstwo zapowiada ogłoszenie przetargu zaraz po załatwieniu sprawy decyzji środowiskowej. Na dzisiaj harmonogram zakłada przeprowadzenie prac w latach 2023-2026. Formalnie mamy zatem już ujęte kilka miesięcy opóźnienia.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
  • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

    W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

  • Siarzewo dzieli lewicę

    W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu