Jesteś tutaj: HomeNakielskiIdea niepowtarzalności

Idea niepowtarzalności

Napisane przez  A.S. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 06 listopad 2012 01:20

Z ramienia Urzędu Miejskiego w Kcyni ogłoszona została inicjatywa na stworzenie projektu „Witacza” skupiającego się wokół naukowca prof. Jana Czochralskiego.Ogólnopolski konkurs  graficzny ma na celu promocję miasta Kcynia oraz prezentację urodzonego tutaj Czochralskiego, który nazwany został „praojcem elektroniki”. Poprzez swoją działalność przyczynił się do budowy dobrego wizerunku miasta. Prof. znany jest m.in. z techniki otrzymywania monokryształów, tzw. „metoda Czochralskiego”  wykorzystywana w różnych dziedzinach przemysłu. Poza tym odkrył „stop B” o właściwościach ślizgowych  stosowany w kolejnictwie. Był prezesem Niemieckiego Towarzystwa Metaloznawczego, pracował w katedrze Metalurgii i Metaloznawstwa Politechniki Warszawskiej, a także członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W rodzinnym mieście- Kcynia założył Zakłady Chemiczne „BION”.


Dzisiaj to władze miasta chcą się odwdzięczyć osobie godnie reprezentującej Kcynię, a tym samym  zaznaczyć ważność naukowca w jej historii. Odzwierciedleniem tego ma być postawiony przy drodze- witający i żegnający ,,Witacz”, tj. mała konstrukcja architektoniczna. To zapewne element promocji miasta, może mieć wpływ na jego mieszkańców, zwiedzających, a także przyciągać inwestorów, ale czy tak będzie?


Do konkursu mogą przystąpić osoby zainteresowane, nawet niepełnoletnie. Tutaj liczy się wyjątkowy pomysł na wizytówkę miasta Kcynia. Zgodnie z regulaminem będą przyjmowane projekty zarówno indywidualne jak i grupowe. Wyznaczony termin do składania prac upływa z dniem 30 listopada br. Nagrodą główną jest 2.000 zł!


 Ogłoszenia wyników nastąpią na stronie internetowej miasta: www.kcynia.pl. Tam również umieszczony jest regulamin konkursu. My również zamieszczamy go na naszej stronie w formie pliku do pobrania.


Nasza redakcja już teraz życzy udanych pomysłów uczestnikom.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas