Jesteś tutaj: HomeNakielskiIdea niepowtarzalności

Idea niepowtarzalności

Napisane przez  A.S. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 06 listopad 2012 01:20

Z ramienia Urzędu Miejskiego w Kcyni ogłoszona została inicjatywa na stworzenie projektu „Witacza” skupiającego się wokół naukowca prof. Jana Czochralskiego.Ogólnopolski konkurs  graficzny ma na celu promocję miasta Kcynia oraz prezentację urodzonego tutaj Czochralskiego, który nazwany został „praojcem elektroniki”. Poprzez swoją działalność przyczynił się do budowy dobrego wizerunku miasta. Prof. znany jest m.in. z techniki otrzymywania monokryształów, tzw. „metoda Czochralskiego”  wykorzystywana w różnych dziedzinach przemysłu. Poza tym odkrył „stop B” o właściwościach ślizgowych  stosowany w kolejnictwie. Był prezesem Niemieckiego Towarzystwa Metaloznawczego, pracował w katedrze Metalurgii i Metaloznawstwa Politechniki Warszawskiej, a także członek Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W rodzinnym mieście- Kcynia założył Zakłady Chemiczne „BION”.


Dzisiaj to władze miasta chcą się odwdzięczyć osobie godnie reprezentującej Kcynię, a tym samym  zaznaczyć ważność naukowca w jej historii. Odzwierciedleniem tego ma być postawiony przy drodze- witający i żegnający ,,Witacz”, tj. mała konstrukcja architektoniczna. To zapewne element promocji miasta, może mieć wpływ na jego mieszkańców, zwiedzających, a także przyciągać inwestorów, ale czy tak będzie?


Do konkursu mogą przystąpić osoby zainteresowane, nawet niepełnoletnie. Tutaj liczy się wyjątkowy pomysł na wizytówkę miasta Kcynia. Zgodnie z regulaminem będą przyjmowane projekty zarówno indywidualne jak i grupowe. Wyznaczony termin do składania prac upływa z dniem 30 listopada br. Nagrodą główną jest 2.000 zł!


 Ogłoszenia wyników nastąpią na stronie internetowej miasta: www.kcynia.pl. Tam również umieszczony jest regulamin konkursu. My również zamieszczamy go na naszej stronie w formie pliku do pobrania.


Nasza redakcja już teraz życzy udanych pomysłów uczestnikom.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

    Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu