Jesteś tutaj: HomeNakielskiPowiat walczy o drogę S5

Powiat walczy o drogę S5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 06 listopad 2012 21:29

Budowa drogi ekspresowej S5 jest  najważniejszą inwestycją dla całego regionu, także dla powiatu nakielskiego. W związku z opóźnieniami przy realizacji tej inwestycji interwencję podjęła Rada Powiatu Nakielskiego.

 

Rada Powiatu w stanowisku przyjętym w dniu 26 września wyraziła swój niepokój faktem braku określonego terminu zakończenia budowy odcinka drogi ekspresowej S5 Żnin – Bydgoszcz.

 

Szybkie skomunikowanie całego regionu, w tym powiatu nakielskiego z budowaną siecią autostrad oraz lotniskiem w Bydgoszczy jest niezbędne dla poprawy konkurencyjności ekonomicznej regionu i zrównoważonego rozwoju społecznego – czytamy w apelu skierowanym do Ministerstwa Transportu oraz GDDKiA.

 

W odpowiedzi udzielonej przez ministerstwo transportu czytamy, że planowane inwestycje na lata 2011-2015 zostały uszczuplone z powodu panującego w całej Europie kryzysu ekonomicznego. Inwestycja być może będzie zrealizowana w latach 2014-2020, pod warunkiem uzyskania finansowania z Unii Europejskiej.

 

Zasłanianie się Unią Europejską jest kolejnym mydleniem oczu przez kolejny rząd – odnosi się do tej odpowiedzi poseł Ruchu Palikota Łukasz KrupaOdcinek Bydgoszcz – Nowe Marzy trasy S5 jest kluczową inwestycją drogową dla Unii, dlatego na tę inwestycję powinniśmy otrzymać pieniądze w pierwszej kolejności – wyjaśnia parlamentarzysta.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Województwo wspomoże finansowo imprezy w gminach o najwyższej frekwencji

    Marszałek województwa Piotr Całbecki i przewodnicząca Sejmiku Województwa Elżbieta Piniewska zapowiadają przekazanie po 20 tys. zł na wsparcie organizacji wydarzenia kulturalnego lub rozrywkowego, dla gmin w których w najbliższą niedzielę frekwencja wyborcza będzie największa. To kolejne działania mające na celu promowanie frekwencji.

  • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

Wiadomości z regionu