Jesteś tutaj: HomeNakielskiJasiakiewicz: Kolej do Kcyni bardziej potrzebna od BiT City

Jasiakiewicz: Kolej do Kcyni bardziej potrzebna od BiT City

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 23 styczeń 2013 15:48

Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz na konferencji prasowej odniósł się do apeli Rad Miejskich w Kcyni, Szubinie i Nakle, które dążą do rewitalizacji linii kolejowych na terenie powiatu. Jasiakiewicz pozytywnie ocenił fakt zaangażowania się samorządów z powiatu nakielskiego w dążeniach o przywrócenie ruchu kolejowego.

Przewodniczący bydgoskiej rady zapowiedział, że w przyszłym tygodniu stanowisko popierające dążenia powiatu nakielskiego przyjmie Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Samorządy Kcyni i Szubina walczą o rewitalizację linii kolejowej nr 356, która może połączyć te gminy z Bydgoszczą i Poznaniem. Jasiakiewicz przyznał, że dla niego absurdem jest to, że inwestycje na linii 356 odbywają w Wielkopolsce bez przeszkód, tylko w kujawsko-pomorskim spotykają opór.

 

Natomiast radni z Nakła i Kcyni chcą, rewitalizacji linii kolejkowej łączącej te dwa miasta.

 

Na konferencji prasowej Roman Jasiakiewcz odniósł się do statystyk z których wynika, że Bydgoszcz naturalnie ma znacznie bliższe związki z Nakłem, Szubinem i Kcynią niż Toruniem. W jego opinii z tego powodu znacznie większe potrzeby występują w dobrym skomunikowaniu grodu nad Brdą z powiatem nakielskim niż realizowaniu kolejowego elementu BiT City.

 

Istnieje szansa, że dzisiejsza konferencja prasowa sprawi, że bydgoskie media szerzej zainteresują się tematyką linii kolejowej nr 356.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu