Jesteś tutaj: HomePolecanePraca dla opiekunek w Niemczech to skuteczny sposób na dobrze płatne zatrudnienie

Praca dla opiekunek w Niemczech to skuteczny sposób na dobrze płatne zatrudnienie

Napisał  Opublikowano w Polecane niedziela, 11 czerwiec 2017 22:01

Sytuacja na rynku pracy w Polsce nie należy do najlepszych. Na pewną pracę mogą liczyć jedynie mieszkańcy dużych miast. W statystykach dotyczących bezrobocie najgorzej wypadają kobiety po 50 roku życia. Dużą popularnością cieszy się praca w charakterze opiekunki osoby starszej. Ten zawód stał się idealną alternatywą dla Pań szukających pewnego i dobrze płatnego zatrudnienia. Na czym polega praca opiekuna osoby starszej? Czy jest to zatrudnienie warte uwagi? Na temat specyfiki tej pracy opowiemy w dalszej części artykułu.

 

Praca opiekunki osoby starszej w praktyce

Powodem dużego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze w Niemczech jest szybko postępujący proces starzenia się społeczeństwa. Mnogość ofert pracy z atrakcyjnymi zarobkami kusi do podjęcia zatrudnienia coraz więcej Polek, które na krajowym rynku nie miałyby możliwości zarobienia tak znacznych środków pieniężnych. Praca dla opiekunek w Niemczech to wysokie zarobki, stabilne zatrudnienie i bezpieczeństwo. Zakres świadczonej pomocy uzależniony jest od schorzeń z jakimi boryka się podopieczny. Warto jednak nakreślić, że do typowych obowiązków opiekunki należy pomoc przy realizacji codziennych czynności, animacja czasu wolnego, przygotowanie posiłków, dbałość o higienę. Opiekunka osoby starszej powinna wyróżniać się empatią i cierpliwością. Praca na tym stanowisku to bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego warto przed podjęciem zatrudnienia przystąpić do szkolenia przygotowującego do zawodu.

 

Czy warto podjąć zatrudnienie w roli opiekunki?

Praca w charakterze opiekunki przekonuje coraz więcej Polek. Warto opisać najważniejsze zalety zatrudnienia na tym stanowisku:

  • bezpieczeństwo – praca dla opiekunek w Niemczech gwarantuje pełne bezpieczeństwo zatrudnienia za granicą tylko, gdy współpracujemy ze sprawdzonym i wiarygodnym pracodawcą. Wybierajmy firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Decydujmy się tylko na legalne zatrudnienie w oparciu o umowę. Upewnijmy się, czy pracodawca zapewnia ubezpieczenie za granicą. Żadna opiekunka nie powinna zgadzać się na zatrudnienie bez umowy! Ten dokument jest podstawą do wypłacenia wynagrodzenia. Mało opiekunek zdaje sobie sprawę, że nielegalne zatrudnienie w Niemczech podlega wysokiej karze pieniężnej.

  • zarobki – nie da się ukryć, że praca dla opiekunek w Niemczech wiąże się z dobrymi zarobkami. Wysokie wynagrodzenie wypłacane w euro bardzo zachęca do podjęcia zatrudnienia właśnie w tym zawodzie.

  • elastyczność wyjazdów – osoby podejmujące zatrudnienie na stanowisku opiekunki mogą decydować na jak długo chcą wyjechać do Niemiec i w jakim okresie.

  • pewność zatrudnienia – zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze stale wzrasta, a to powoduje, że na rynku roi się od ofert pracy w tym fachu. Opiekunki nie muszą obawiać się braku zatrudnienia, gdyż ofert jest ciągle zdecydowanie więcej, niż chętnych do pracy. Usługi opiekuńcze to zajęcie z przyszłością. Nabierając doświadczenia w opiece nie musimy obawiać się braku pracy. Warto podkreślić, że coraz chętniej w Polsce rodziny zaczynają korzystać z tego typu usług.

Jak znaleźć zatrudnienie na stanowisku opiekunki? Osoby chętne podjąć zatrudnienie mogą szukać ofert pracy za pośrednictwem internetu np. na stronie doświadczonego pośrednika GSMA24 lub udać się osobiście do siedziby firm. Osoby poszukujące pracy mogą też podjąć pierwszy kontakt z biurem telefonicznie, by móc podpytać o wybraną ofertę i wymagania, jakie stawia firma kandydatom.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj