Jesteś tutaj: HomePolecaneWiesz, jak sprawdzić historię używanego pojazdu?

Wiesz, jak sprawdzić historię używanego pojazdu?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 22 czerwiec 2017 18:20

Zastanawiasz się, jak sprawdzić pojazd, który Cię interesuje? Przebieg, uszkodzenia, a nawet rok produkcji – wszystko to niekoniecznie musi być takie, jak zapewnia sprzedający. Dlatego zawsze warto zweryfikować podawane nam informacje. Istnieje na to prosty sposób. Wystarczy, że dysponujesz numerem VIN pojazdu.

Numer VIN – co może Ci powiedzieć?

Numer VIN, czyli potocznie definiując numer nadwozia (w Polsce korzysta się powszechnie z tego określenia), to po prostu unikalny, siedemnastoznakowy symbol identyfikujący każdy pojazd poruszający się po drogach. Numer ten przypisuje samochodom ich producent. Znajdziesz go najszybciej w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, ale także na tabliczce znamionowej, umieszczonej na podszybiu samochodu po stronie kierowcy oraz na bocznym słupku po stronie kierowcy. Na podstawie numeru VIN generowane są wszelkiego rodzaju raporty dotyczące przeszłości danego pojazdu. W ten sposób uzyskujesz dostęp do baz danych, które w sposób wiarygodny i kompleksowy są w stanie powiedzieć Ci, jaką historię ma za sobą pojazd, który zamierzasz kupić.

 

Niezależnie od tego, jaki samochód używany masz zamiar nabyć – sprawdź go w raportach VIN

Bazy informacji dotyczących używanych samochodów, tworzone na podstawie numerów VIN pojazdów, to najbardziej rzetelne, kompleksowe i wiarygodne źródło danych. Niezależnie od tego, czy dany pojazd jest zarejestrowany w Polsce, czy tez został właśnie sprowadzony z zagranicy.

W oparciu o odpowiednie raporty możesz uwiarygodnić informacje na temat aut pochodzących z Belgii, Holandii, Niemiec, a nawet Stanów Zjednoczonych. To zdecydowanie dobra informacja, bo jak się okazuje, znakomita większość samochodów pochodzących z zachodu to pojazdy, które uległy wcześniej rozbiciu, mocno wyeksploatowane i często niesprawne. Auta te zalewają nasz rynek (w ubiegłym roku trafiło do Polski ponad milion używanych samochodów!) i trudno tutaj o trafny wybór, który nie okazałby się finansową katastrofą. Dlatego też warto sprawdzać używane pojazdy, także te sprowadzane z zagranicy.

 

Uzyskaj raport i potrzebne informacje

Korzystając z raportów VIN możesz dowiedzieć się między innymi jaką przeszłość serwisową i wypadkową miał interesujący Cię samochód. Do tego warto dorzucić weryfikację przebiegu, roku produkcji, czy tez miejsca montażu.

 

Innym ważnym elementem, który uwiarygodnisz na podstawie raportów VIN jest pochodzenie samochodu. Międzynarodowe bazy danych dotyczących pojazdów skradzionych pozwalają upewnić się, że dany pojazd znalazł się na terenie naszego kraju w pełni legalnie. To istotny fakt, gdyż zakup kradzionego auta zawsze oznacza kłopoty.

 

Jeśli zatem chcesz sprawdzić auto, które Cię interesuje, wejdź po prostu na https://www.autobaza.pl/

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj