Jesteś tutaj: HomePolecaneNa czym polega astygmatyzm i jak się go leczy?

Na czym polega astygmatyzm i jak się go leczy?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane niedziela, 25 czerwiec 2017 21:42

Jeśli chodzi o astygmatyzm, to należy on do jednej z trzech najczęściej występujący wad wzroku. W tym wypadku mamy do czynienia z niewyraźnym obrazem, który sprawia naprawdę wiele trudności w codziennym życiu. Przede wszystkim mamy do czynienia z zamgleniem w różnych osiach widzenia, co jest szczególnie mocno uciążliwe. Jakie są najważniejsze objawy astygmatyzmu oraz jak można go naprawdę skutecznie leczyć? 

Objawy astygmatyzmu 

Mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z zaburzeniami widzenia zarówno obiektów położonych blisko, jak i daleko. Dodatkowo zachodzi mrużenie i tarcie oczu oraz bardzo często występujące czołowe bóle głowy. Osoby, które są astygmatykami linie proste widzą jako krzywe, a np. gwiazdy jako niewielkie plamki. 

 

Najpierw szczegółowe badania

To od nich naprawdę wiele zależy i jak najbardziej należy udać się do okulisty, który przeprowadzi odpowiednie rozpoznanie. Najważniejsze badanie, to wideokeratografia komputerowa, która daje bardzo rzetelne wyniki. Oczywiście okulista wykonuje również szereg innych badań, aby na pewno diagnozę potwierdzić, oraz stwierdzić z jakim rodzajem astygmatyzmu mamy do czynienia. 

 

Jak można leczyć ten rodzaj schorzenia? 

Przede wszystkim wysoce zalecany jest laserowy zabieg korekcji wzroku, który pozwala na skuteczne pozbycie się problemów. Jeśli korekcja wzroku nie zostanie przeprowadzona, to wtedy należy liczyć się z tym, że to wszystko będzie z roku na rok coraz bardziej postępowało i z czasem może być zwyczajnie za późno na podejmowanie jakichkolwiek działań. 

 

Specjaliści z http://eczo.pl/ zdecydowanie potwierdzają, że astygmatyzm mocno przeszkadza w codziennym życiu i na pewno warto byłoby się tej wady jak najszybciej pozbyć, tym bardziej, że obecnie jest naprawdę wiele możliwości. Dobra wiadomość jest taka, że przy małych wadach nie jest konieczny od razu zabieg laserowy, bowiem najczęściej wystarczą jedynie dobrze dobrane okulary. 

 

Wybierz się do doświadczonego specjalisty

Przy leczeniu okulistycznym bardzo duże znaczenie ma fakt wyboru najlepszego specjalisty, który będzie prowadził całe leczenie. Tutaj zdecydowanie nie można oszczędzać, ale postawić na taką osobę, która naprawdę zna się na swojej pracy i będzie w stanie Ci pomóc. Z pewnością nie pożałujesz podjętej decyzji i niebawem będziesz mógł cieszy się jeszcze lepszym i ostrzejszym wzrokiem, bo tego na pewno chcesz.

 

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021