Jesteś tutaj: HomePolecaneJak magnetoterapia pomaga podczas rehabilitacji?

Jak magnetoterapia pomaga podczas rehabilitacji?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 18 wrzesień 2017 07:56

Pole elektromagnetyczne od wielu lat jest wykorzystywane podczas procesu dochodzenia do pełnej lub częściowej sprawności organizmu. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż magnetoterapia przynosi szybkie efekty. Działanie fal elektromagnetycznych na ludzki organizm przynosi zaskakujące efekty, które warto stosować, aby okres rehabilitacji odbył się błyskawicznie i bez komplikacji.

Jak działa magnetoterapia na organizm ludzki?

Proces działania magnetoterapii jest ciągle badany i z każdym rokiem można dowiedzieć się kolejnych faktów na jej temat. Niewątpliwie odpowiednia ilość oddziaływania pola elektromagnetycznego pozytywnie działa na ludzki organizm. Dlatego też szczególnie wykorzystywana jest podczas rehabilitacji danej części ciała. Wtedy też następuje hiperpolaryzacja błon komórkowych oraz wzrasta aktywność procesów metabolicznych. Co w rezultacie sprawia, iż podnosi się ciśnienie cząstkowe tlenu oraz ukrwienie tkanek.

 

Tym samym naukowcy są zgodni w stwierdzeniu, że magnetoterapia aktywuje reakcje biologiczne, dzięki czemu leczenie jest znacznie bardziej efektowne. Przede wszystkim widoczne jest to w przypadku odbudowy kości, tkanki łącznej, czy też tkanki miękkiej. Chodzi tutaj przede wszystkim o szybsze uzupełnienie kolagenu, keratyny, czy też dentyny.

 

Korzyści związane z wykorzystaniem magnetoterapii podczas rehabilitacji

Urządzenia, które wykorzystywane są podczas magnetoterapii (można je nabyć, np. na biomag.pl) szczególnie pozytywnie oddziałują na układ ruchu. Wiąże się to z konkretnymi zaletami, które warto znać, zanim jeszcze zaczniesz rehabilitację.

 

Zalety magnetoterapii

  • nieinwazyjna — jednym z największych atutów magnetoterapii jest to, że pole magnetyczne oddziałuje na organizm ludzki bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z ciałem danej osoby. Tkanki nie zostają naruszone, ale mogą się regenerować. W ten sposób rehabilitacja jest całkowicie bezbolesna.
  • przenikalność przez różne tworzywa — magnetoterapia używana jest często podczas złamań, czy zwichnięć. Najważniejsze jest jednak to, że przenika ona przez takie tworzywa, jak gips, ubrania, czy też opatrunki syntetyczne. Tym samym nie ma konieczności pozbywania się ich za każdym razem.
  • szybszy czas dojścia do sprawności — magnetoterapia stosowana regularnie przez pewien okres przyspiesza proces odbudowy ludzkiego organizmu.
  • często jest jedynym źródłem ukojenia bólu — stosowanie magnetoterapii podczas reumatoidalnych zapaleń stawów, migren, nadciśnienia tętniczego, czy też trudno gojących się ran, sprawia, że efekty stają się naprawdę widoczne.
  • bezpieczeństwo — jeśli nie należy się do grupy ryzyka, to nie ma żadnego zagrożenia związanego ze stosowaniem magnetoterapii. W większości przypadków pacjent leży na leżance przez kilka minut, a na daną część ciała nałożona jest obręcz emitująca pole magnetyczne.
  • działa prosto w punkt — dużą zaletą jest również to, że pole magnetyczne, w które wyposażone jest dane urządzenie, pozwala działać dokładnie w dany punkt.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj