Jesteś tutaj: HomePolecaneMity związane z montażem domków letniskowych

Mity związane z montażem domków letniskowych

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 04 październik 2017 20:36

W ciągu kilku ostatnich lat zrodziło się wiele nieprawdziwych teorii na temat montowania domków letniskowych. Wszystko to spowodowało, iż wiele osób mylnie, myśli, iż domki można stawiać jedynie wiosną. Dlatego też koniecznie trzeba zrobić wszystko, aby obalić te nieprawdziwe informacje. Dzięki temu będziemy mogli znacznie szybciej cieszyć się swoim domkiem letniskowym i korzyściami z nim związanymi.

Czy zaśnieżone i oblodzone drogi mogą uniemożliwić dotarcie do miejsca, gdzie ma stanąć domek letniskowy?

Prawda jest taka, że obecnie wiele firm stosuje zasadę związaną z dostarczaniem gotowych domków na posesje lub też na działkę. Przykładem jest tutaj firma drewnolandia.pl. Jednak nie oznacza, to, że ciężki i sporej wielkości samochód, nie jest w stanie dostać się w ośnieżone miejsca. Pojazdy, które są wykorzystywane, są zazwyczaj tak duże, że żadna pogoda nie jest im straszna. Toteż nie trzeba obawiać się, że taki domek nie będzie mógł dotrzeć na naszą działkę w zimowe miesiące.
Nie musimy obawiać się również tym, że nasza działka jest mała, wąska, czy też położona na górzystym terenie. Obecnie niemal nie istnieją miejsca, w które nie mógłby dotrzeć samochód tego typu.

 

Nie montuje się domku letniskowego na mrozie — czyli najpopularniejszy mit

Aby wyjaśnić, jak bardzo nieprawdziwa jest ta informacja, trzeba zacząć od podstaw. Przede wszystkim domki letniskowe raczej nie są murowane. Tym samym niska temperatura, czy też śnieg i lód, nie są tutaj żadną przeszkodą. Skoro brak w tym przypadku zapraw i klejów, to też nie trzeba przejmować się, że coś pójdzie nie po naszej myśli.


W końcu domki letniskowe koncentrują się raczej na użyciu gwoździ, wkrętów i tego typu narzędzi. Dlatego też można być pewnym, że nie zaszkodzi im mróz, czy zimowa aura. Dzięki temu każda pora jest odpowiednia, aby postawić domek letniskowy. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wiele tak naprawdę zależy od tego, jaka firma zajmuje się konstruowaniem naszego domku letniskowego. Gorszej jakości firma, która przede wszystkim nie posiada odpowiedniego sprzętu, może wiele zmienić. Dlatego też koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę. W przeciwnym razie nie wszystko może iść po naszej myśli lub co gorsza, ktoś sprawi, że zaczniemy wierzyć, iż zimą nie można postawić domku letniskowego.

 

Jedno zimowe “ALE”

Prawda jest jednak taka, że największym problemem zimą jest fundament. Jeśli mamy do czynienia z bardzo mroźną zimą, to trzeba wiedzieć o tym, że stawianie fundamentów może być bardzo utrudnione. Wielu specjalistów podkreśla, że jest to po prostu zbyt ryzykowne. Dlatego zwyczajowo przestrzega się tej zasady. Istnieją na szczęście różne sposoby, które ułatwią wyeliminowanie tego problemu.

 

Jak rozwiązać problem związany ze stawaniem domku letniskowego zimą?

Dobrym sposobem jest wybranie firmy, która zwraca na to uwagę. Wtedy już w trakcie pierwszych rozmów, jeśli zbliża się zima, postawione zostaną fundamenty. W ten sposób nie straci się cennego czasu.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj