Jesteś tutaj: HomePolecaneTechnologia sprzyja aktywności fizycznej

Technologia sprzyja aktywności fizycznej

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 16 październik 2017 19:29

W dzisiejszych czasach, coraz więcej ludzi spędza czas przed telewizorem, grając na komputerze w gry online, bawiąc się tabletem czy czatując na telefonie. Za ludzi, coraz więcej robią z każdym rokiem maszyny. Dlatego też, musimy się coraz mniej ruszać i mniej wysiłku wkładać w każdą czynność, ponieważ jeśli nawet nie zastąpiła jej maszyna, to przynajmniej pomaga nam, je ona wykonać. Niestety, również dzieci wybierają coraz częściej gry i rozrywkę w sieci, zamiast zabaw z rówieśnikami. Tak jak dawniej, karą był zakaz wychodzenia na dwór, tak teraz jest wyłącznie Wi – Fi.

Wykorzystaj aplikacje

Ale czy Internet i technologie całkowicie zawładnęły człowiekiem, który kompletnie przestał się ruszać i zapomniał o jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Oczywiście, że nie. Technologie sprzyjają wręcz wszelkie treningom, jazdom na rowerze, rolkach czy wyciskaniu na siłowni. Wszystko zależy od tego, jak to technologie wykorzysta. Jedni się nią bawią, grają w gry i odizolowują o świata, zaś inny wykorzystują jej potencjał oraz inteligencję, na poprawę zdrowia i wyglądu.

 

Aplikacje do treningów

Jeśli nie chce ci się wychodzić z domu, zawsze możesz mimo wszystko i tak poćwiczyć. Pomoże ci w tym aplikacja Workout Trainer, która należy do jednych z najbardziej popularnych z kategorii fitness. Znajdziesz w niej całe mnóstwo ćwiczeń, które bez problemu wykonasz, gdyż są pokazywane, przez trenerów. Ich zadaniem jest również motywowanie do dalszego wysiłku. W aplikacji jest możliwość wybrania celu, do którego dążysz. W zależności od tego czy będziesz chciał zrzucić wagę czy zacząć biegać lub wysmuklić sylwetkę, aplikacja ci w tym pomoże i zachęci do ćwiczeń.

 

Wspólne dążenie do celu

Kolejna aplikacją jest trener personalny, którego możesz włożyć do kieszeni. Mowa tutaj o JEFIT Workout Exercise Trainer. Aplikacja posiada dostęp do prawie półtora tysiąca ćwiczeń. Każde z nich jest nie tylko dokładnie opisane, ale także wzbogacone o animacje. Możesz dzięki niej, stworzyć swój własny plan treningowy, monitorować poczynione postępy oraz tworzyć statystyki. Co najlepsze Jefita, posiada również własną społeczność. Możesz do niej dołączyć, aby podzielić się wynikami, porównać je oraz wspierać innych w zmaganiach o piękne ciało.

 

Załóż opaskę

Jeśli chcesz cały czas monitorować swoje postępy w treningach, być na bieżąco z wszelkimi funkcjami swojego ciała, to zainwestuj w inteligentną opaskę. Na rynku, znajdziesz bardzo dużo inteligentnych opasek jak chociażby np. https://www.aze.com.pl/pl/c/Opaski-Xiaomi-Mi-Band/48.Dzięki takiemu urządzeniu, będziesz w stanie monitorować zarówno wysiłek jak i sen. Co więcej, opaski tego typu, posiadają również inne funkcje jak liczenie kroków, informuje o której położyłeś się do łóżka oraz o której zapadłeś w sen. Producenci pomyśleli równinie o tych, którzy nie zawsze noszą telefony przy sobie. Informują one bowiem o przychodzących sms – ach, połączeniach oraz synchronizują się z aplikacjami. Wybierając taka opaskę, warto sprawdzić czy jest ona wodoodporna, aby można było korzystać z niej na basenie.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj