Jesteś tutaj: HomePolecaneDom na wsi czy w mieście?

Dom na wsi czy w mieście?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 10 listopad 2017 03:04

Marzysz o wysłanym domu? W takim razie, najwyższy czas się o niego postarać. Nie jest to jednak tanie przedsięwzięcie. Budowa domu, wymaga jednak nie tylko pieniędzy, ale również, znajomości prawa dotyczącego, stawiania budynków. Nie są to szczególnie zawiłe sprawy, ale podstawy się przydadzą. Musisz także wiedzieć , jaką działkę kupić, aby budowa poszła sprawnie i bez komplikacji. W trym wypadku, bardzo pomocne jest, jeśli działka ma już podciągnięte media. Zaoszczędzisz dzięki temu czas na kopanie, podciąganie, załatwianie spraw w urzędzie itp. trzeba jednak liczyć się z tym, że taka działka jest droższa.

 

Dom na terenach wiejskich

Działki na wsi są znacznie tańsze, niż te w mieście. Znaczenie ma tutaj jednak wielkość takiej działki. Im jest ona większa, tym cena wyższa. Trzeba również zwracać uwagę, na niepokojąco niskie ceny. Może się bowiem okazać, że taki teren na wiosnę zamienia się w ogromne bagno. Najlepiej jest, szukać działki, która jest na niewielkiej górce. Dzięki temu, w czasie deszczów i burz, nie zaleje ci ogrodu i domu, co zdarza się w ostatnich latach dość często w Polsce.

 

Dom na wsi, będzie idealny dla tych, którzy kochają przyrodę, świeże powietrze i zwierzęta. Trzeba jednak liczyć się z tym, że konieczne będą dwa samochody, dla małżonków. Wynika to, z faktu, że na wsiach - szczególnie tych małych –bardzo często nie ma żadnego dużego sklepu spożywczego, ani ośrodka zdrowia. Wszędzie jest daleko, więc trzeba jeździć samochodem. Można jednak mieć własny ogród, sad, hodować swoje warzywa i mieć np. kilka kur lub inne zwierzęta. Jednak dbałość o taki dom, wymaga więcej czasu i pracy niż w mieście. Warto pamiętać także o codziennych dojazdach do pracy, szczególnie w zimie, kiedy drogi wiejskie mogą nie być jeszcze odśnieżone.

 

Dom w mieście

Jeśli wolisz miasto, musisz liczyć się z wysokimi cenami za działki. Działka na wsi, która kosztuje około 50 tys. potrafi w mieście, mieć cenę przekraczającą 1 mln złotych. Doliczyć do tego jeszcze trzeba budowę domu, wykończenie itp. i powstaje potężna suma. Dom w mieście, jest o tyle wygodniejszy, że nie ogranicza on dostępu do wielkich marketów, szpitali oraz innych miejsc.

 

Działki w mieście, nie są zwykle zbyt duże, szczególnie te pod budowę domów. Kosztowałyby bowiem krocie i ciężko byłoby znaleźć na nie nabywcę. Tak więc, kupując działkę w mieście, nie będzie na niej miejsca na ogródki warzywne czy sady, a tym bardziej dla zwierząt hodowlanych. Warto mieć na uwadze także to, że powietrze w mieście, nie należy do czystych, a w zimie dość mocno doskwiera smog. Kupowanie materiałów budowalnych, także wyniesie więcej. Na większej wsi, małe sklepy budowlane mają zwykle niskie ceny, które znacznie różnią się od tych w mieście. Co więcej, można się często spotkać z niska jakością materiałów. Dlatego, budując się w mieście, poszukaj firmy, która będzie potrafiła doradzić i pomoże dobrać materiały jak np. http://www.elgrom.pl/. warto zawsze przejrzeć opinie w Internecie, aby mieć pewność , co do profesjonalizmu i rzetelności wybranej firmy.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj