Jesteś tutaj: HomePolecaneOsuszacz powietrza – który jest najlepszy?

Osuszacz powietrza – który jest najlepszy?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 13 listopad 2017 16:56

Wilgoć w mieszkaniu to nie lada problem. Jeśli długo się utrzymuje w mieszkaniu, na ścianach zaczyna się pojawiać grzyb, pleśń, a także pojawiają się drobnoustroje. Duża wilgotność sprzyja psuciu się warzyw i owoców, sprawia, że pranie wolniej schnie. W dodatku pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Nadmierna wilgoć źle wpływa także na samopoczucie i zdrowie, dlatego też należy uporać się z nią jak najszybciej. W tym może pomóc osuszacz powietrza.

Osuszacz powietrza – kiedy kupić?

Zanim kupisz osuszacz powietrza, sprawdź, jak wysoki jest poziom wilgotności w twoim mieszkaniu. W tym może ci pomóc higrometr. Jeśli wskaże on, że poziom wilgotności przekracza sześćdziesiąt procent, wtedy wypadałoby zaopatrzyć się właśnie w osuszacz powietrza. Ponadto o wysokim poziomie wilgotności „informuje” samo mieszkanie. Zaparowane szyby, czy pleśń na szafkach. Ponadto ty zaczynasz miewać problemy z zatokami i częściej źle się czujesz.

 

Osuszacz powietrza – jakie są rodzaje?

Można wyróżnić kilka typów osuszaczy powietrza:

- osuszacz kondensacyjny,

- osuszacz absorpcyjny,

- osuszacz z granulatem.

 

Osuszacz powietrza kondensacyjny

Osuszacz powietrza kondensacyjny wyróżnia się dużą skutecznością. Jest niezawodny, gdy w pomieszczeniu panuje temperatura w granicach trzydziestu stopni Celsjusza i wilgotność na poziomie osiemdziesięciu procent. Jeśli więc problem z wilgotnością dotyczy okresu grzewczego, wybór tego osuszacza nie będzie najlepszy. Zdecydowanie więc ten osuszacz powietrza sprawdzi się latem. Musisz jednak liczyć się z tym, że takie urządzenie jest duże i sporo waży.

Osuszacz powietrza absorpcyjny

Osuszacz powietrza absorpcyjny nie jest tak wydajny, jak kondensacyjny. Ich praca jest uzależniona od temperatury otoczenia, a także od wilgotności. To idealny wybór, jeśli zmagasz się z dużym poziomem wilgotności w okresie zimowym. Osuszacz absorpcyjny nie radzi sobie tak dobrze latem, jak zimą. Urządzenie to jest dość poręczne i nie waży zbyt wiele.

 

Osuszacz powietrza z granulatem

Osuszacz powietrza z granulatem to wybór najtańszy, zarówno jeśli uwzględnisz jego eksploatację, jak i cenę. Musisz jednak liczyć się z tym, że taki osuszacz powietrza cechuje się mniejszą wydajnością, niż dwa wspomniane wyżej urządzenia. Jednak możesz się zdecydować na ten model, jeśli wilgoć panuje w niedużym pomieszczeniu. Sprawdzi się wtedy, gdy okna są zaparowane, bądź też w piwnicy, w której panuje duża wilgoć. Podczas eksploatacji, musisz pamiętać o tym, by regularnie wymieniać granulat.

 

Osuszacz powietrza i jego wydajność

Zanim dokonasz zakupu osuszacza, musisz uwzględnić jego wydajność. Jeśli producent nie podaje tego parametru, wtedy nie warto sięgać po takie urządzenie. Musisz też pamiętać o tym, że nie zawsze najwyższa wydajność jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Osuszacz powietrza musi przede wszystkim pasować do pomieszczenia, w jakim ma działać.

Jeśli już podjąłeś decyzję o zakupie osuszacza powietrza, wybierz osuszacze.watersmile.pl/, które cię nigdy nie zawiodą. To profesjonalne urządzenia, a ze względu na szeroki wybór, bez trudu uda ci się znaleźć taki, którego potrzebujesz.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj