Jesteś tutaj: HomePolecaneNarty we Włoszech – podróż samolotem

Narty we Włoszech – podróż samolotem

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 20 listopad 2017 21:51

Każdy z pewnością, kocha piękne białe święta, pełne migoczących światełek, białego śnieżnego puchu i cudownego klimatu. Ostatnimi czasy, jest z tym jednak mały problem. Dokładniej mówiąc, nie ze świętami, ale ze śniegiem. Jest go bowiem zbyt mało, a co gorsza, zaledwie kilka dni w ciągu zimy. Tak więc z pięknej białej zimy, robi się błotna, zimna i ponura jesień. Mimo iż, klimat wsteczny tworzy nie tylko pogoda, ale przede wszystkim rodzina i wspólna wigilia, to jednak śnieg doskonale dopełnia całości.

Z racji braku podstawówce czynnika jakim jest śnieg, wiele osób wybiera się w góry. Najczęściej jest to popularne polskie Zakopane. Jednak trzeba liczyć się z tym, że są tam ceny bardzo wygórowane. Dlatego, trzeba brać to pod uwagę podczas planowania świątecznego budżetu. Innym wyjściem jest wyjazd do innego kraju, gdzie ceny mogą być bardzo podobne, ale większa przygoda, gdyż panuje inna kultura oraz odmienny krajobraz. Doskonałym miejscem na takie podróże świąteczne są Alpy we Włoszech.

 

Tanie bilety lotnicze

Do Włoch można zarówno dotrzeć samochodem jak i samolotem. Jednak samochód to dużo wolniejszy środek transportu. Trzeba także pamiętać o zrobieniu przeglądów, zorientowaniu się w cenach paliwa we Włoszech oraz przygotować się na prowadzenie samochodu w dość długą trasę. Dlatego znacznie wygodniejszy jest samolot. Taka podróż trwa około 1 h, co jest doskonałym czasem i mniejszym marnotrawieniem czasu. Jednak żeby nie przepłacić, warto szukać biletów przez Internet na stronach oferujących last minute. Dzięki temu, będziecie mogli wyjechać do Włoch, za śmiesznie mała pieniądze.

 

Narty wziąć ze sobą czy wypożyczyć?

Jednak przy podróży samolotem, pojawia się pewien problem, czyli narty. Lot z nimi raczej nie wchodzi w grę. Jeśli kupujesz bilet last minute, to nie opcji, żeby zmieścić narty w bagażu podręcznym. Dlatego trzeba je zostawić w domu. Jak więc jeździć na nartach, bez nart? Najlepiej wypożyczyć.  Na pewno , możesz liczyć na jakiś upust z ceny, jeśli bierzesz narty zarówno dla siebie, jak i dla małżonka oraz dzieci.

 

Parking strzeżony na lotnisku

Zapewne do lotniska zamierzasz dojechać samochodem. Jest to o wiele wygodniejsza opcja, niż autobus. Możesz bowiem wyjechać o takiej godzinie, jaka ci pasuje. Jednak po przyjeździe na lotnisko, może się okazać, że nie ma gdzie zostawić samochodu, ponieważ za parking strzeżony kilkaset metrów dalej, trzeba będzie słono zapłacić. Jest na to rozwiązanie. Przy lotniskach, znajdują się parkingi jak np. https://orangeparking.pl/, które są strzeżone i stworzone specjalnie dla takich osób.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj