Jesteś tutaj: HomePolecaneCiche, ciepłe i przytulne poddasze. Co stosować do ocieplenia i wygłuszenia poddasza?

Ciche, ciepłe i przytulne poddasze. Co stosować do ocieplenia i wygłuszenia poddasza?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 24 listopad 2017 16:55

Dach to niezmiernie ważny element zwieńczający cały proces budowy. Szczególnie na poddaszach użytkowych, tak modnych w ostatnich kilkunastu latach, należy zwracać uwagę na dobrą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiałów, będziemy przez lata mogli cieszyć się przytulnym i ciepłym wnętrzem, wolnym od przeciągów i wilgoci.

Pianka poliuretanowa – zalety jej wykorzystania do ocieplenia poddasza użytkowego

Część osób, która wykańcza dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dodatkowo ze strychem, po zamontowaniu płyt kartonowo-gipsowych, nałożeniu tynków i zamontowaniu włazu wraz z rozkładanymi schodkami, część strychową pozostawia zupełnie niewykończoną. Oznacza to, że dachówka ceramiczna nie jest w ogóle zadeskowana, co powoduje niekorzystne zjawisko w postaci nadmiernych strat ciepła.

 

Dlaczego warto zadbać o właściwe ocieplenie poddasza?

  • mniejsze straty cieplne – w domu jest cieplej i milej;
  • niższe rachunki za ogrzewanie – zasada jest taka, że ciepłe powietrze unosi się do góry, by następnie uciec wszelkimi szczelinami w dachu; poprawienie izolacji termicznej pozwoli zatrzymać jak najwięcej ciepła wewnątrz;
  • zmniejszenie przeciągów – od których łatwo się przeziębić;
  • ograniczenie gromadzenia się pary wodnej – która to może wywołać w domu niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń;
  • cisza i spokój w domu – przy okazji ocieplenia poddasza zwiększa się również jego izolacja akustyczna; domownicy nie słyszą tego, co dzieje się za oknem, na przykład uciążliwego hałasu przejeżdżających samochodów.

Sprawdź, zanim kupisz

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnym rodzaju pianki, warto zamówić jej próbkę i sprawdzić, z jakim towarem mamy do czynienia. Wtedy, mając pewność, że surowiec jest odpowiedni i spełnia nasze oczekiwania, możemy zamówić jego większą ilość.

 

Istotny jest też prawidłowy montaż pianki – możemy wykonać go na deskowanie bądź na membranę. Jeśli nie znamy się na ocieplaniu mieszkania, niezbędne prace możemy zlecić fachowcom.

 

W budowie domu ważna jest nie tylko odpowiednia izolacja dachu, ale coś, co wykonuje się znacznie wcześniej, a więc izolacje fundamentów.

Komentarze

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.