Jesteś tutaj: HomePolecaneCiche, ciepłe i przytulne poddasze. Co stosować do ocieplenia i wygłuszenia poddasza?

Ciche, ciepłe i przytulne poddasze. Co stosować do ocieplenia i wygłuszenia poddasza?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 24 listopad 2017 16:55

Dach to niezmiernie ważny element zwieńczający cały proces budowy. Szczególnie na poddaszach użytkowych, tak modnych w ostatnich kilkunastu latach, należy zwracać uwagę na dobrą izolację termiczną i akustyczną. Dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiałów, będziemy przez lata mogli cieszyć się przytulnym i ciepłym wnętrzem, wolnym od przeciągów i wilgoci.

Pianka poliuretanowa – zalety jej wykorzystania do ocieplenia poddasza użytkowego

Część osób, która wykańcza dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i dodatkowo ze strychem, po zamontowaniu płyt kartonowo-gipsowych, nałożeniu tynków i zamontowaniu włazu wraz z rozkładanymi schodkami, część strychową pozostawia zupełnie niewykończoną. Oznacza to, że dachówka ceramiczna nie jest w ogóle zadeskowana, co powoduje niekorzystne zjawisko w postaci nadmiernych strat ciepła.

 

Dlaczego warto zadbać o właściwe ocieplenie poddasza?

  • mniejsze straty cieplne – w domu jest cieplej i milej;
  • niższe rachunki za ogrzewanie – zasada jest taka, że ciepłe powietrze unosi się do góry, by następnie uciec wszelkimi szczelinami w dachu; poprawienie izolacji termicznej pozwoli zatrzymać jak najwięcej ciepła wewnątrz;
  • zmniejszenie przeciągów – od których łatwo się przeziębić;
  • ograniczenie gromadzenia się pary wodnej – która to może wywołać w domu niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń;
  • cisza i spokój w domu – przy okazji ocieplenia poddasza zwiększa się również jego izolacja akustyczna; domownicy nie słyszą tego, co dzieje się za oknem, na przykład uciążliwego hałasu przejeżdżających samochodów.

Sprawdź, zanim kupisz

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnym rodzaju pianki, warto zamówić jej próbkę i sprawdzić, z jakim towarem mamy do czynienia. Wtedy, mając pewność, że surowiec jest odpowiedni i spełnia nasze oczekiwania, możemy zamówić jego większą ilość.

 

Istotny jest też prawidłowy montaż pianki – możemy wykonać go na deskowanie bądź na membranę. Jeśli nie znamy się na ocieplaniu mieszkania, niezbędne prace możemy zlecić fachowcom.

 

W budowie domu ważna jest nie tylko odpowiednia izolacja dachu, ale coś, co wykonuje się znacznie wcześniej, a więc izolacje fundamentów.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj