Jesteś tutaj: HomePolecaneWszystko o czym musisz pamiętać planując wyjazd za granicę

Wszystko o czym musisz pamiętać planując wyjazd za granicę

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 19 grudzień 2017 21:36

Wyjazd za granicę wiąże się z wieloma obowiązkami, a w biegu trudno pamiętać o wszystkich sprawach. Zobacz co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę.

Każdy kto kiedykolwiek podróżował wie, że wyjazd za granicę wiąże się ze stresem i z licznymi obowiązkami, a temu wszystkiemu często towarzyszą nieposkromione emocje. Decydując się na podróż poza granice rodzimego kraju powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

 

Wyjazd za granicę – o czym należy pamiętać?

Sprawy przed wyjazdem

Rachunki – przed wyjazdem powinniśmy uregulować wszystkie rachunki, a także płatności, których spóźnienie mogłoby nieść za sobą negatywne konsekwencje.

Dom – jakiś czas przed podróżą należy poinformować o naszym zamiarze najbliższą rodzinę. Warto poprosić kogoś zaufanego o zaglądanie do mieszkania, odbieranie korespondencji, a także o podlewanie kwiatów.

Rodzina - Niezwykle istotną kwestią jest także poinformowanie członków rodziny o miejscu naszego pobytu, o drodze kontaktu z nami (email, numer telefonu, a także dane osób, z którymi będziemy mieszkać, pracować lub z którymi udajemy się w podróż). Warto również poinformować o czasie w jakim będziemy kontaktować się z najbliższymi (dwa razy lub raz w tygodniu, codziennie o 19 i tym podobne), takie rozwiązanie pozwoli na szybką reakcję rodziny w razie braku kontaktu z naszej strony.

Kultura i polityka panująca w danym kraju

Koszty utrzymania – Każdy kraj różni się od siebie zarobkami, a także kosztami utrzymania. Przed wyjazdem należy zorientować się jaki jest średni koszt życia za granicą.

Ubiór i styl życia – Co kraj to obyczaj, dlatego też udając się w podróż powinniśmy dowiedzieć się o danym kraju jak najwięcej. Nawet jeśli nie jest to aż tak odległe Państwo.

Polityka pracy, polityka społeczna – Praca za granicą wydaje się kusząca, ale czy wiemy dokładnie jakie na przykład są zarobki w Niemczech? Jakie mamy prawa i obowiązki po przyjeździe i podczas pobytu w Holandii? Pamiętajmy, że nieznajomość prawa nie tylko szkodzi, ale także nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

Pakowanie

Bagaż podręczny i walizka – Przygotowanie do podróży nie powinno odbywać się w pośpiechu. Pamiętajmy, aby poza walizką wziąć ze sobą mały bagaż podręczny. To właśnie w nim powinniśmy trzymać najcenniejsze dla nas rzeczy.

Dodatkowa saszetka – W obawie przed kradzieżą coraz więcej podróżnych decyduje się na dodatkową saszetkę, która jest niezależna od walizki i bagażu podręcznego. Taka saszetka jest często umiejscowiona przy ciele (saszetka na szyję czy nerka zawieszona w pasie). Okazuje się ona doskonałym miejscem na dodatkowe pieniądze, drugi telefon czy kopie istotnych dokumentów.

Transport

Transport podczas podróży nie powinien być dziełem przypadku, aby przejazd za granicę przebiegł sprawnie i bezproblemowo warto stawiać na bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Z uwagi na bezpieczeństwo i niskie koszty coraz więcej osób decyduje się na tanie przewozy międzynarodowe busem. Wysokiej jakości usługi oferuje między innymi piatkabus.pl. Firma organizuje przewozy do Niemiec i Holandii.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy