Jesteś tutaj: HomePolecaneSzukasz idealnego domu? Postaw na energooszczędność!

Szukasz idealnego domu? Postaw na energooszczędność!

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 20 grudzień 2017 20:30

Osoby, które mają dość mieszkania w bloku i postanawiają kupić dom jednorodzinny, coraz częściej stawiają na budownictwo oparte o wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Dlatego nieruchomości energooszczędne zdobywają rynek i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Duży wpływ na sytuację mają przede wszystkim rosnące koszty cen nośników energii i coraz dłuższy sezon grzewczy, który wiąże się przede wszystkim ze sporymi rachunkami za ciepło. Nieruchomości energooszczędne mają wiele zalet, które doceniane są nie tylko przez inwestorów, ale również Klientów. Jak mówią specjaliści, wzrasta zapotrzebowanie na tego typu budynki.

 

 

Obiekt poddawany jest próbie szczelności powietrza

Przy stawianiu nieruchomości energooszczędnej wykorzystuje się najskuteczniejsze i najnowocześniejsze rozwiązania w budownictwie. Obiekty powstają przy użyciu bardzo dobrych gatunkowo materiałów dostarczanych od najlepszych producentów. Zaznaczmy, że ocieplanie domu zaczyna się od samych fundamentów. Ściany zewnętrzne zabezpieczane są grafitowym, trwałym styropianem posiadającym ulepszony współczynnik przenikalności cieplnej. Dokładnie pokrywane są także rury wodno-kanalizacyjne. Natomiast poddasze ocieplane jest wełną mineralną. Domy Tarnowskie Góry na „Osiedlu Sielanka”, to doskonały przykład energooszczędnych domów wolnostojących, w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej, które tworzone są w oparciu o najnowsze technologie. Warto zaznaczyć, że przed przekazaniem przyszłemu właścicielowi nieruchomości, obiekt poddawany jest tak zwanej próbie szczelności powietrza. Test ma na celu wyłapanie ewentualnych miejsc ucieczki ciepła z budynku.

 

Budynki energooszczędne mają większą wartość rynkową

Dodatkowo większość takich nieruchomości posiada okna trójszybowe wykonane z wysokiej jakości materiałów. Obiekty wyposażone są również w system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Zapewnia ona odzysk ciepła z wymienianego powietrza. Ponadto domy zaopatrzone są w nowoczesne i kondensacyjne piece gazowe z zamkniętą komorą spalania. Nieruchomości powinny spełniać surowe unijne normy w zakresie energooszczędności. Warto zaznaczyć, że jeśli zdecydujemy się na sprzedaż takiej nieruchomości w przyszłości, to bardzo sporo zyskamy, ponieważ obiekty te mają większą wartość rynkową.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy