Jesteś tutaj: HomePolecaneKiedy warto wybrać biuro rachunkowe?

Kiedy warto wybrać biuro rachunkowe?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane sobota, 27 styczeń 2018 19:19

Prowadzenie księgowości firmy przez kompletnego laika, może zakończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi włącznie z dotkliwą karą grzywny wymierzoną przez naczelnika organu skarbowego. W jakich sytuacjach lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie prowadzenia rachunkowości firmy – m.in. Księgi Przychodów i Rozchodów czy przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego?

Kiedy otwieramy swoją pierwszą działalność

Osoby, które dopiero wchodzą w świat biznesu, mają na głowie bardzo dużo obowiązków i zadań do wykonania. Organizacja miejsca pracy, zatrudnienie pracowników, delegacja obowiązków, pozyskiwanie klientów – to tylko niektóre z tych spraw. Jeśli dołożyć do tego jeszcze prowadzenie rachunkowości firmy, to zaczyna nam brakować doby. Niedoświadczeni przedsiębiorcy, którzy nie orientują się dobrze w przepisach prawa podatkowego dla firm i dotychczas tego nie robili powinni zwrócić się o fachową pomoc do podmiotów świadczących tego typu usługi.

 

Kiedy rachunkowość i podatki nie są naszą dobrą stroną

Nie każdy człowiek dobrze radzi sobie z rachunkowością. Wraz z początkiem nowego roku wchodzą poważne zmiany z zakresu prawa podatkowego, które nakładają na przedsiębiorców nowe obowiązki, między innymi konieczność przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) każdego miesiąca prowadzenia działalności. Jako przedsiębiorcy samodzielnie prowadzący księgowość będziemy musieli trzymać rękę na pulsie w zakresie prawa podatkowego.

 

Kiedy nie mamy czasu na zajmowanie się rachunkowością

Jednym z ważniejszych zadań przedsiębiorcy jest umiejętność delegowania obowiązków. Warto policzyć sobie, czy zamiast wielu godzin spędzonych nad obliczeniami podatkowymi i uzupełnianiem Księgi Przychodów i Rozchodów nie lepiej zająć się tym, w czym jesteśmy najlepsi. W końcu prosić o fachową pomoc to żaden wstyd. Warto podejść do tego w taki sposób, że w czasie, gdy my zajmiemy się wykonywaniem zadań, które wychodzą nam najlepiej, inny specjalista zajmie się tym obszarem, w którym jest najmocniejszy.

 

Z profesjonalnych usług biura rachunkowego można skorzystać, wchodząc na stronę https://fintaxis.pl/oferta/biuro-rachunkowe/.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj