Jesteś tutaj: HomePolecanePrzemysł leśny to przyszłość?

Przemysł leśny to przyszłość?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane poniedziałek, 12 luty 2018 19:02

W jaką branżę obecnie warto zainwestować? Która gałąź przemysłu gwarantuje nam szybki i stabilny zysk, który nie skończy się wraz z nowym sezonem. Chcielibyśmy omówić przemysł leśny - choć dla wielu kojarzy się z wycinką państwowych lasów i dużych problemów, to nie do końca wygląda to w ten sposób. Zapraszamy do krótkiego artykułu.

Przemysł leśny to nie tylko wycinanie drzew na oślep, aby wykarczować las i cieszyć się gładką powierzchnią. Osoby, które fachowo i profesjonalnie się tym zajmują, nie praktykują takich metod. Każda wycinka, musi być poprzedzona rozmowami z ekologami, lokalnymi władzami bądź właścicielami gruntu i dobrze uargumentowana. Często dzieje się tak ze względu na choroby drzew, które rozprzestrzeniają się z jednego na drugie, szkodząc środowisku naturalnemu. Innym razem zagęszczenie lasów jest na tyle duże, że stanowi to zagrożenie dla zwierząt i innych roślin, które egzystują w tych warunkach. Dlatego właśnie, usługi związane z lasem, wycinaniem drzew, mogą być niszą, w której się odnajdziesz.

 

Jak się do tego przygotować?

Myślisz, że odnajdziesz się w przemyśle leśnym? Świetnie, teraz pora na dokładne przygotowanie się do biznesu. Naturalnie, poza zarejestrowaniem firmy, otrzymaniem pozwoleń, ubezpieczeniem się, trzeba zadbać o niezbędny sprzęt. Niestety nie ogranicza się to wyłącznie do piły łańcuchowej. Niezbędny może się okazać samochód z napędem 4x4, ciężarówka, którą będzie można transportować drzewo (które jak wiadomo, można wykorzystać na wiele sposobów), maszyny do załadunku, czy nawet wagi. Patrząc na to ostatnie, które może się okazać najprostszym zadaniem, wystarczy wejść na stronę jednego z producentów takiego sprzętu do przemysłu - tamtrongroup.com/pl i po wcześniejszej konsultacji, dokonać zakupu takiej wagi, jaka najlepiej sprawdzi się w pracy przy trudnych warunkach.

 

Praca, jak każda inna

Prawda jest taka, że każda praca będzie wyglądać tak samo, tylko zakres obowiązków jest nieco inny. Należy się starać, pilnować terminów, żyć w zgodzie z naturą, której nie wolno szkodzić, a trzeba pomagać. Zaopatrując się w dobry sprzęt, pomagamy też sobie, czy swoim pracownikom, ponieważ obowiązki względem umowy, będą szybciej i sprawniej wykonywane.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj