Jesteś tutaj: HomePolecaneJak dbać o telefon komórkowy?

Jak dbać o telefon komórkowy?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 05 kwiecień 2018 10:44

Aktualnie, smartfony i iPhony są niezbędnymi urządzeniami w życiu niemal każdego człowieka. Dzięki nim można robić zdjęcia, grać w gry, słuchać muzyki, a mając dodatkowo łączność z Internetem można sprawdzić każdą informację, bez konieczności ruszania się z miejsca. Umieszczenie niemal wszystkich funkcji, przypisywanych do tej pory innym urządzeniom (odtwarzaczowi MP3, kamerze, aparatowi) w jednym produkcie, zmieniło sposób zarządzania czasem przez użytkowników i przyspieszyło przekazywanie informacji. Z racji tego, że telefon komórkowy jest obecnie najważniejszym urządzeniem dla człowieka, warto w odpowiedni sposób go chronić, by służył użytkownikowi przez długi czas.

Ochrona systemu

Podobnie jak w laptopach czy komputerach, warto zainstalować w telefonie program antywirusowy. Dzięki niemu można bez obaw korzystać z poczty elektronicznej i przeglądać witryny internetowe. Poza tym, pozwala on zapobiec kradzieży tożsamości użytkownika i utracie danych systemowych. Dodatkowo, program na bieżąco monitoruje działania systemu i bez trudu wykrywa  potencjalne zagrożenia np. aplikacje szpiegujące. Korzystając z programów antywirusowych trzeba pamiętać, że poza licznymi zaletami, mają one negatywny wpływ na szybkość działania urządzenia. Szczególnie darmowe oprogramowanie sprawia, że telefon działa wolniej. Mimo wszystko, warto skorzystać z antywirusa, a na rynku wybór oprogramowania jest naprawdę szeroki. Najlepiej kierować się opiniami użytkowników, albo na początku skorzystać z wersji testowej.

 

Etui

Poza ochroną systemu, warto pamiętać o ochronie obudowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli etui, w różnych wersjach, kolorach i kształtach. Ze względu na materiał, można podzielić je na skórzane, gumowe, albo silikonowe. Etui kategoryzuje się też według modelu. Bardzo popularne są obecnie nakładki na tył telefonu, które mogą być zarówno przeźroczyste, jak i kolorowe. Użytkownicy mają możliwość stworzenia własnego projektu np. ze zdjęciem, albo wybranymi przez siebie motywami. Alternatywą są bardziej eleganckie skórzane zamykane etui, które świetnie nadają się dla osób, które szukają biznesowego looku. Szeroki wybór tego typu pokrowców dla telefonów Huawei dostępny jest na: https://stilgut.pl/etui-na-telefon-smartfon-huawei. Innymi wersjami etui są  kabury i woreczki.

 

Ochrona ekranu

Ostatnim elementem, który jest niezwykle istotny w przypadku telefonów dotykowych jest ekran. Obecnie najbardziej popularną metodą ochrony, jest naklejenie szkła hartowanego, które zastąpiło używaną dotychczas folię. Szkło jest sztywne i bardzo wytrzymałe. Dobrze przymocowane może posłużyć nawet przez cały okres użytkowania telefonu.

 

Jak widać ochrona telefonu komórkowego powinna odbywać się na dwóch płaszczyznach: wewnętrznej i zewnętrznej. Stosowanie oprogramowania antywirusowego oraz pokrowców na obudowę i ekran, to najlepsze sposoby na to, by urządzenie służyło nam długi czas.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy