Jesteś tutaj: HomePolecaneOdświeżamy wystrój mieszkania, czyli skok w nowoczesność!

Odświeżamy wystrój mieszkania, czyli skok w nowoczesność!

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 24 maj 2018 22:59

W naszych ukochanych czterech ścianach spędzamy lwią część naszego życia. Każde, nawet najpiękniejsze wnętrze, obejrzane tysiące razy z każdej strony przestaje zaskakiwać, a zaczyna nudzić. Najmodniejsze jeszcze kilka lat temu meble, z upływem czasu zdają się już nieco trącić myszką i męczyć nasze oczy oraz gusta. Zmiana mebli jest wręcz koniecznością dla zachowania świeżości aparycji naszych domowych pieleszy. Jedynym słusznym krokiem przy wymianie umeblowania jest wykonanie dużego kroku w nowoczesność i wybór takich krzeseł, czy stołów, które podkreślą fakt, że chcemy, by nasze mieszkanie było zgodne z najnowszymi rozwiązaniami!

 

Nowe nie zawsze znaczy nowoczesne!

 

Dościganie obecnie panujących trendów w umeblowaniu pomieszczeń domowych stanowi wyzwanie, ale daje również dużo satysfakcji. Trzeba koniecznie pamiętać jednak, że wymiana starszych produktów na nowsze nie zawsze równa się zamianie przeżytku na nowoczesność. Kluczem do uzyskania pożądanego efektu unikalnego wyposażenia salonu czy kuchni nie są jedynie meble nowe – lecz meble designerskie.

 

Jak rozpoznać dobry design?

 

Produkty te odznaczają się przede wszystkim swoją unikatowością, przejawiającą się w niebanalnym kształcie i zamyśle, a często także inspiracją elementami pochodzącymi z przeszłości. Niezwykłe kształty, ciekawe formy i wzory obicia oraz niestandardowo wykorzystywane materiały to najważniejsze cechy tego, co określamy jako „designerskie”. Próżno szukać tego w sieciowych supermarketach i sklepach osiedlowych. Taka forma ma być oryginalna, ma zaskakiwać i stanowić najlepszą alternatywę dla tego, co można dostać praktycznie wszędzie i w bardzo marnej jakości.

 

Gdzie i jakie meble wybrać?

 

Meble designerskie najszybciej kojarzone są w Polsce ze sklepem internetowym Malo Design, który od samego progu częstuje nas dużym wyborem nowoczesnych modeli elementów wyposażenia wnętrz. Oczy odwiedzających od razu przykuwają chociażby eleganckie sofy, a szczególnie dobrym wyborem są sofy z miękkimi poduszkami i tapicerowanymi oparciami. Takie rozwiązanie zadowoli zarówno zwolenników bardziej radykalnych unowocześnień wyglądu wnętrza, jak i tych, którzy pragną mimo wszystko zachować nutę tradycyjnego wizerunku odświeżanego salonu. Z kolei fotele, które zwykle jako jedne z pierwszych mebli przykuwają uwagę osób znajdujących się w pomieszczeniu, powinny zaskakiwać kształtem i kolorem, ale powinny przede wszystkim spełniać swoją podstawową funkcję, czyli zapewnić komfortowy wypoczynek. Idealnie sprawdzą się tutaj wysokie fotele tapicerowane, w których staroświeckie momentami podłokietniki zastąpiono wygodnymi i miękkimi oparciami. Warto zadbać o to, by dla jeszcze większej wygody, fotele były obrotowe, a ich podstawy były możliwie najtrwalsze, jak na przykład te wykonane ze stali proszkowej. Jeszcze niedawno trudno dostępne i w zasięgu jedynie niewielu z nas, dziś meble designerskie dostępne są, między innymi za pośrednictwem Malo Design, na wyciągnięcie ręki, dla każdego i są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wysublimowane gusta, dzięki czemu możemy na zawsze pożegnać się z przestarzałym, a przez to do granic możliwości nudnym wnętrzem naszego mieszkania!

 

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj