Jesteś tutaj: HomePolecaneAtrakcje, które warto zobaczyć w Niemczech

Atrakcje, które warto zobaczyć w Niemczech

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 31 lipiec 2018 19:06

Podróże dają nam możliwość przeżycia niesamowitych chwil i zdobycia nowych doświadczeń. Istnieją na świecie miejsca, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. W Niemczech jest to m.in. stolica państwa z jedną z głównych atrakcji – Bramą Brandenburską.

Zamek królewny i Europa-Park Rust

W Niemczech jest wiele pięknych i okazałych zamków, które warto zobaczyć z bliska. Nie mniej jednak najsłynniejszym zabytkiem jest pierwowzór zamku z bajek Disneya – Neuschwanstein w Bawarii. Budowla powstała na zamówienie Ludwika II Wittelsbacha i jest wzorowana na rycerskich zamkach średniowiecznych. Co ciekawe, jej tworzenie nigdy nie zostało do końca sfinalizowane, a mimo to zamek uważany jest za wspaniałą bajkową budowlę. Neuschwanstein odwiedza co roku ponad milion turystów. Niezwykle popularną atrakcją turystyczną jest również park rozrywki Europa-Park Rust. Charakterystyczną cechą tego miejsca jest to, że poza tradycyjnymi kolejkami górskimi są tam też atrakcje związane z konkretnymi krajami m.in.: Francją, Szwajcarią, Niemcami, Włochami, Portugalią czy Anglią

.

Symbole Berlina

Niewątpliwie największymi atrakcjami Niemiec są wszystkie symbole związane ze stolicą kraju. Słynna Brama Brandenburska, po upadku komunizmu stała się znakiem zjednoczenia Niemiec. Innym ważnym symbolem Berlina są pozostałości muru, które obecnie nazywane są East Side Gallery, za sprawą murali ciągnących się przez 1316 metrów, nieopodal Dworca Wschodniego. Podróż do Berlina nie stanowi obecnie większego problemu.

 

Lorelei, wyspa kwiatów i Szwajcaria Saksońska

Niesamowitą panoramę Niemiec można ujrzeć ze skały Loreley. Jest to ściana o 125 metrach wysokości, znajdująca się w najwęższym miejscu Renu między Morzem Północnym, a Szwajcarią. Skała znana jest z wielu legend o syrenie, która swoim pięknym śpiewem, wabiła rybaków na śmierć. Innym bajecznym miejscem w Niemczech jest wyspa Mainau położona u podnóża Alp. Niegdyś zamieszkiwali ją Krzyżacy, a obecnie należy do prywatnych właścicieli, którzy stworzyli na niej bajeczne kwiatowe ogrody. Rocznie miejsce odwiedza ponad milion turystów. Przepiękne krajobrazy można zobaczyć również w Górach Połabskich. Najpopularniejszym punktem widokowym jest Bastei, z której rozpościera się zniewalający krajobraz Szwajcarii Saksońskiej (pionowe ściany, skalne stożki i iglice).

 

Kraj naszych zachodnich sąsiadów bogaty jest w wiele atrakcji turystycznych. Ciekawe do zobaczenia miejsca znajdą zarówno miłośnicy historii, jak i natury i krajobrazów. Niemcy niewątpliwie są pełne symbolicznych i istotnych zabytków oraz zapierających dech w piersiach pejzaży. Transport z Polski do zachodnich sąsiadów działa bardzo sprawnie. Zainteresowani mogą wybrać pociąg, samolot, bus do Niemiec, albo własny pojazd. Dzięki temu, zorganizowanie wycieczki do tak atrakcyjnego turystycznie kraju, jest dużo łatwiejsze.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy