Jesteś tutaj: HomePolecaneJak bezpiecznie spakować paczkę wysyłaną za granicę?

Jak bezpiecznie spakować paczkę wysyłaną za granicę?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 05 kwiecień 2019 19:08

Każdy, kto ma rodzinę za granicą lub prowadzi biznes internetowy, powinien wiedzieć, jak prawidłowo spakować paczkę, która w ciągu kilku dni ma przemierzyć nawet kilka tysięcy kilometrów. W dalszej części tego artykułu poznasz kilka kroków, dzięki którym Twoja przesyłka dotrze w idealnym stanie do odbiorcy.

Jak wysłać paczkę za granicę?

Każda osoba oraz firma chce, aby paczki przez nich wysyłane dotarły w jak najlepszej jakości. Do tego dla większości osób bardzo ważna jest też cena, którą trzeba zapłacić za taką usługę. Dlatego też, jeśli chcemy połączyć jakość z rozsądną i niewygórowaną ceną, to powinniśmy skorzystać z oferty dostępnej na stronie internetowej europaczka.pl. Jednak oprócz zaufaniu odpowiedniej firmie, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, jak powinno się pakować naszą przesyłkę.

 

Przygotowanie do pakowania

Zanim rozpoczniemy pakowanie, powinniśmy przygotować kilka niezbędnych przyborów i narzędzi. Wszystko oczywiście będzie zależeć od tego, jak duża ma to być przesyłka oraz jaki ma gabaryt i czy ma nieregularne kształty.

 

Do pakowania należy przygotować:

  • taśmę — najlepiej grubą o wysokim poziomie klejenia;
  • folie stretch,
  • etykiety,
  • wypełniacze — mogą to być gazety, styropian, folia bąbelkowa lub specjalnie zakupione gotowe wypełniacze;
  • karton lub koperta.

Wybierz odpowiedni karton

Wiele firm decyduje się na wysyłanie produktów w oryginalnych kartonach producenta, które owszem są zabezpieczone, ale jednak mogą ulec zniszczeniu w trakcie drogi. Najlepiej zatem włożyć produkt w dodatkowy karton lub chociaż zabezpieczyć go folią. Jeśli jednak chcemy wysłać coś w celach prywatnych, to koniecznie musimy odpowiednio dopasować karton do tego, co chcemy wysłać. Na bazie wybranego kartonu zostanie dobrany gabaryt paczki oraz oczywiście cena. Jednak nie oznacza to, że należy wybierać zbyt dopasowany i mały karton, gdyż może odbić się to na bezpieczeństwie produktu. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby karton był gruby, sztywnych i nie posiadał żadnych uszkodzeń.

 

Zabezpiecz przedmioty, które wysyłasz

Bardzo ważne jest to, aby delikatne przedmioty owinąć dodatkowo folią stretch lub bąbelkową i przykleić jeszcze etykietę ostrzegawczą, aby kurier wiedział, że ta przesyłka wymaga dodatkowej ostrożności. Do kartonu należy z każdej strony i pomiędzy przedmiotami powkładać wypełniacze. Podstawowa zasada mówi, że nic nie powinno przemieszczać się w kartonie, dzięki czemu zapewnimy możliwie największe bezpieczeństwo. Włożenie do paczki kulek z gazety może uratować wysyłaną rzecz przed stłuczeniem i zniszczeniem.

 

Zaklej dokładnie paczkę

Klejenie powinno odbywać się przy wykorzystaniu szerokiej taśmy przeznaczonej do zaklejania paczek. Należy owinąć przesyłkę taśmą z każdej strony, gdzie można ją otworzyć i to najlepiej kilkakrotnie. W ten sposób zapewnimy jej możliwie jak największą ochronę. Następnie warto jeszcze wykleić folię stretch, która ochroni karton w razie wilgoci lub niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

Zamów kuriera

Następnie naklej etykietę i przekaż paczkę kurierowi. Dla bezpieczeństwa możesz jeszcze wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj