Jesteś tutaj: HomePolecaneRanking odkurzaczy - sprawdź najlepsze modele w kilku kategoriach

Ranking odkurzaczy - sprawdź najlepsze modele w kilku kategoriach

Napisał  Opublikowano w Polecane piątek, 10 maj 2019 17:07

Odkurzacz został stworzony do tego, aby usprawnić sprzątanie, ale też poprawić jego efektywność. Obecne modele jeszcze bardziej podniosły wygodę podczas pracy i co najważniejsze pozwoliły zaoszczędzić wiele czasu. Jednak, aby móc czerpać z tych wszystkich korzyści, koniecznie trzeba najpierw zakupić wysokiej jakości odkurzacz. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, aby kupić odkurzacz dopasowany do twoich potrzeb. Zestawienie przygotowane przy współpracy z ekspertami z firmy rankingmania.pl.

Ranking odkurzaczy - zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje

Cena jest zazwyczaj decydującym determinantem, który przekonuje do zakupu odkurzacza. Jednak wbrew pozorom nie zawsze ściśle wiąże się z jakością, tym bardziej w kontekście modeli ze średniej półki. Stąd też został stworzony ranking odkurzaczy, mający wskazać, czym dokładnie wyróżniają się poszczególne urządzenia. Wtedy też powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na:

 • poziom hałasu -najtańsze odkurzacze potrafią generować hałas większy niż 80 decybeli, co można porównywać do pracy w warsztacie lub odgłosów ruchliwej ulicy;
 • wielkość oraz wagę - tak, aby każdy mógł go przenosić i dodatkowo nie zagradzać niewielkiego mieszkania,
 • moc ssania - nie należy tego mylić z mocą silnika. - ,,Moc mówi, ile energii zużywa odkurzacz (od roku 2017 nie może według norm UE przekroczyć 900 W), ale tylko od około jednej trzeciej do jednej piątej tej mocy jest wykorzystywana do ssania. Część jest zużywana do ponownego wydmuchania powietrza, część na filtrację a część tracona jest w postaci wibracji lub ciepła'' - tłumaczą eksperci z rankingmania.pl
 • energooszczędność,
 • typ odkurzacza,
 • długość kabla,
 • klasę skuteczności - najlepiej, aby była to klasa A lub ewentualnie B,
 • stopień i rodzaj filtracji,
 • zastosowanie, czyli możliwość używania w różnych sytuacjach,
 • firmę - nie da się ukryć, że dziś marka odgrywa istotną rolę i często jest synonimem jakości, najwyżej w rankingu odkurzaczy można wyróżnić Philips, Samsung, Rowenta, Electrolux czy też Hoover,
 • dodatkowe wyposażenie w postaci ssawek lub też szczotek.


W dalszej części tego artykułu dowiesz się, które modele warto wybierać, a jeśli nadal będziesz mieć wątpliwości i potrzebujesz większej ilości informacji, to możesz wejść na stronę internetową https://rankingmania.pl/ranking-odkurzaczy/.

Rodzaje odkurzaczy

Dziś pragnąc kupić odkurzacz, natkniemy się nagle na wiele różnych rodzajów tych sprzętów. Przez to też podjęcie ostatecznej decyzji może być bardzo utrudnione. Warto zatem wcześniej zdawać sobie sprawę z tego, że najłatwiej można znaleźć modele klasyczne z bogatą listą funkcji i zastosowań. Jednak oprócz tego coraz popularniejsze są też pionowe czy też ręczne odkurzacze. Z roku na rok rankingi odkurzaczy podbijają inteligentne roboty odkurzające, które całkowicie zminimalizują twoją pracę.

Ranking odkurzaczy klasycznych

Modele wchodzące w skład tego typu odkurzaczy są bardzo uniwersalne, dlatego cieszą się tak dużą popularnością. W dodatku jest ich stosunkowo wiele na rynku i przez to znacznie łatwiej znaleźć produkt, które spełni nie tylko twoje wymagania jakościowe, ale przy okazji także cenowe. Są to najczęściej sprzęty workowe o wysokiej mocy, ale też obniżonej mobilności i wysokiej wadze. Obecnie wskazuje się, że do najlepszych odkurzaczy klasycznych należą:

 1. Hoover AC 69011,
 2. Eta Mio 1502,
 3. Rowenta Silence Force.

Ranking odkurzaczy cyklonowych

 

W odróżnieniu od odkurzaczy klasycznych nie mają one worka. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i jednocześnie zyskasz model o bardzo stabilnej mocy oraz doskonałej funkcji odfiltrowania powietrza. Cechuje je stabilna moc i wysoka jakość filtracji. Do minusów natomiast należy zaliczyć potrzebę regularnego czyszczenia pojemnika. Wśród najpopularniejszych odkurzaczy cyklonowych można wyróżnić: Hoover RC 25011, Rowenta RO 6963 EA czy też Sencor SVC 512.

Ranking modeli pionowych odkurzaczy

Ten rodzaj odkurzaczy wyglądem przypomina nowoczesną miotłę. Od lat cieszy się sporą popularnością ze względu na to, że zajmuje mało miejsca i ciągle wzrasta ilość funkcji, którymi mogą pochwalić się tego typu produkty. Ranking odkurzaczy wskazuje przede wszystkim następujące modele — Philips FC 7088/01 AquaTrio, Philips PowerPro Duo FC6168/01 oraz Leifheit Regulus PoweVac 11926. Warto zdawać sobie sprawę, że szczególnie sprawdzą się przy odkurzaniu podłogi raczej w mniejszych domach. W dodatku wiele modeli działa na baterie lub trzeba je ładować, przez to też funkcjonują krócej i mają mniejszą moc. Jednak pozwalają ochronić kręgosłup podczas sprzątania i są mobilniejsze.

Ranking odkurzaczy ręcznych

Skoro jest taka możliwość, to warto ułatwić sobie życie, wykorzystując do sprzątania także ręczne odkurzacze. Idealnie sprawdzają się one na małych powierzchniach, np. kanapach, fotelach w szufladach, czy też, gdy coś wysypie się na podłogę. Dzięki niewielkim rozmiarom można schować je wszędzie, a do tego ich lekkość sprawia, że każdy jest w stanie go unieść i posprzątać.

TOP 3 odkurzaczy ręcznych:

ETA Verto 2442,
Sencor SVC 190,
Bosch PAS 18 Li Aku.

Ranking inteligentnych robotów odkurzających

Nikt nie lubi spędzać całego dnia na sprzątaniu, dlatego dzięki robotom odkurzającym można zyskać wiele wolnego czasu. Trzeba jednak przygotować się na wyższe ceny, gdyż jest to najdroższy rodzaj odkurzaczy. Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić uwagę na to, aby wybierany model miał funkcję omijania przeszkód, dużą moc, czujniki ruchu oraz funkcje sprawiające, że odkurzacz będzie w jak największym stopniu zautomatyzowany.

Wśród najwyżej ocenianych robotów odkurzających można wyróżnić CleanMate QQ 6S, Irobot Roomba 886 oraz CleanMate QQ-6.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj