Jesteś tutaj: HomePolecaneTowary akcyzowe – pełna obsługa celno-podatkowa

Towary akcyzowe – pełna obsługa celno-podatkowa

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 30 maj 2019 14:26

Zgodnie z przepisami prawa celnego ustalonymi w Unii Europejskiej wyszczególniono różne produkty objęte podatkiem akcyzowym. Za wyroby akcyzowe uznano tym samym wyroby energetyczne, energię elektryczną, a także napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe oraz susz tytoniowy. Firma PRO-LOG jest składem celnym wyspecjalizowanym w obsłudze towarów akcyzowych. Skład oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę logistyczną towarów akcyzowych, a tym samym pełną obsługę łańcucha dostaw, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo oszczędza czas i zyskuje pełną pomoc w  złożonych kwestiach celno-podatkowych. Na stronie internetowej składu podatkowo-celnego http://pro-log.com.pl/ znajduje się pełna oferta i zakres proponowanych usług specjalistycznych.

 

Akcyza - działanie zgodne z przepisami UE

Akcyza to podatek pośredni nakładany przez państwo na niektóre towary, aby ograniczyć ich przepływ i konsumpcję. W myśl przepisów celnych obowiązujących w Polsce i UE obowiązkiem zapłaty podatku akcyzowego objęta jest produkcja wyrobów akcyzowych, jak również wprowadzenie tych wyrobów do składu podatkowego, ich import oraz wyprowadzenie ze składu podatkowego wyrobów podlegających akcyzie, które nie są własnością podmiotu prowadzącego skład. W tym przypadku istnieje procedura zawieszenia poboru akcyzy, co w praktyce oznacza odroczenie w uiszczeniu należności dla danej firmy.

 

Korzyści wynikające ze współpracy firmy ze składem celnym

Główną zaletą współpracy ze składem celnym jest możliwość odroczenia płatności akcyzowych, co ma szczególne znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa. Poza tym specjaliści ze składu celnego zapewniają fachowe doradztwo w zakresie obrotu towarami objętymi akcyzą zgodne z przepisami kodeksu celnego, a także pomagają dopełnić wszelkich formalności związanych ze złożeniem stosownych deklaracji celnych i innych istotnych wniosków potrzebny do odprawy celnej.

 

Współpraca ze składem podatkowo-celnym PRO-LOG

Skład celny PRO-LOG to operator logistyczny z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w obsłudze napojów alkoholowych, m.in. win i wyrobów spirytusowych podlegających podatkowi akcyzowemu. Firma zapewnia przechowywanie napojów alkoholowych, a także olejów smarowych z jednoczesnym zawieszeniem uiszczenia podatku akcyzowego. Dzięki współpracy ze składem importer towaru zapłaci podatek akcyzowy dopiero po 25 dniach od wyprowadzenia napojów alkoholowych ze składu podatkowego. Skład dysponuje odpowiednią powierzchnią magazynową z lokalizacją w Polsce centralnej w pobliżu Warszawy. Nowoczesne magazyny przystosowane do przechowywania towarów akcyzowych są strzeżone przez całą dobę. Specjalnie zaprojektowane doku przeładunkowe umożliwiają płynny przepływ towarów dzięki zastosowaniu kolektorów kodów kreskowych. Efektywny, sprawnie funkcjonujący system zarządzania magazynem, dostosowany do indywidualnych wymagań danego kontrahenta i  branży, zapewnia pełen dostęp do danych dotyczących bieżących stanów magazynowych. Proponowane rozwiązania są skierowane zarówno do firm od lat działających w tym sektorze gospodarki, jak również do młodych przedsiębiorców, którzy dopiero wkraczają na rynek.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj