Jesteś tutaj: HomePolecaneMyjka ciśnieniowa - popularny sprzęt w domu i ogrodzie

Myjka ciśnieniowa - popularny sprzęt w domu i ogrodzie

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane piątek, 05 luty 2021 15:11

Myjki ciśnieniowe to urządzenia, które kilka lat temu, szturmem wbiły się na polskich rynek. Są obecnie używane między innymi przez profesjonalne firmy zajmujące się sprzątaniem pomieszczeń i myciem budynków, a także przez myjnie samochodowe i studia car detailingu. Zastosowanie zawodowe i przemysłowe jest dość szerokie, ale czy myjka wysokociśnieniowa znajdzie zastosowanie w domu i ogrodzie ?

Czym jest myjka ciśnieniowa i jak działa ?

Na polskim rynku, możemy znaleźć bardzo szeroką gamę myjek wysokociśnieniowych o różnej mocy. W zależności od tego gdzie i do czego będzie stosowana myjka, należy dobrać odpowiednią moc. Jest to urządzenie, którego zadaniem jest znaczne zwiększenie ciśnienia wody, które może wynosić nawet 20 MPa, w przypadku myjek przemysłowych. Myjki przeznaczone do codziennego użytku przydomowego, pracują zazwyczaj z ciśnieniem ok. 16 MPa. Warto w tym miejscu wspomnieć, że ciśnienie w infrastrukturze wodociągowej, jest na poziomie ok. 0,3-0,5 MPa.

 

Zasada działania myjki jest stosunkowo prosta. Silnik znajdujący się wewnątrz jej wytwarza energię, która zasila pompę wysokociśnieniową. Zadaniem pompy jest zwiększenie ciśnienia wody z sieci wodociągowej i doprowadzenie jej do pistoletu wysokociśnieniowego. Woda pod ciśnieniem jest uwalniana z pistoletu po naciśnięciu odpowiedniego przycisku lub spustu.

 

Jaką myjkę wybrać do zastosowania przydomowego ?

Do zastosowania przydomowego, najlepszym wyborem będzie myjka zasilana energią elektryczną. Powinna mieć ona wydajność na poziomie ok. 300-400 litrów na godzinę. Myjka ciśnieniowa o większej mocy, może się okazać zbyt silna. Należy w tym miejscu podkreślić, że zły dobór myjki, może mieć negatywne konsekwencje. Dlatego bardzo ważne jest, aby w zależności od tego, do czego myjka będzie wykorzystywana, dobrać odpowiednią jej moc.

Zastosowanie myjki wysokociśnieniowej w domu i ogrodzie

 

Jaka sama nazwa mówi, myjka jest urządzeniem, które służy do utrzymania w czystości powierzchni i urządzeń. Zastosowanie myjki wysokociśnieniowej w domu i ogrodzie jest więc bardzo szerokie i pozwala na znaczne przyspieszenie prac porządkowych. Do najbardziej popularnych zastosowań przydomowych, możemy zaliczyć między innymi: skuteczne mycie kostki brukowej, mycie elewacji budynków, mycie dachówek, czy oczyszczanie tarasów z jesienno-zimowego zabrudzenia. Myjki idealnie nadają się również do szybkiego czyszczenia drewnianych i plastikowych mebli ogrodowych. Co bardzo ważne, woda pod ciśnieniem jest na tyle skuteczna, że nie potrzebujemy do tego celu dodatkowej chemii. W przypadku elementów drewnianych, zastosowanie chemii mogłoby doprowadzić do powstania uszkodzeń.

 

Myjki wysokociśnieniowe są również bardzo chętnie stosowane do mycia samochodów, motocykli, rowerów i innych pojazdów. Przy pomocy wody pod dużym ciśnieniem, jesteśmy w stanie usunąć nawet bardzo ciężkie zabrudzenia, w krótkim okresie czasu. To właśnie czas ma w przypadku korzystania z myjki, kluczową funkcję. Porównując czas potrzebny na mycie ręczne z myciem myjką, zauważalna jest ogromna różnica. Więcej informacji znajdziesz na www.washexpert.com.pl

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021