Jesteś tutaj: HomePolecaneSymulacja procesów usługowych

Symulacja procesów usługowych

Napisał  Opublikowano w Polecane czwartek, 18 wrzesień 2014 20:57

Symulacja procesu jest szeroko wykorzystywana w procesach logistycznych i usługowych. Przewóz ładunków, zarządzanie terminalami kontenerowymi, odprawa pasażerów na lotniskach, logistyka dystrybucji, czy w końcu obsługa pacjenta w szpitalu czy załatwianie reklamacji to przykładów zastosowania symulacji procesu w warunkach pozaprodukcyjnych.

Firmy spedycyjne wykorzystują symulację do projektowania hal załadunkowych w sposób pozwalający na optymalne użycie paliwa przez wózki widłowe i jak najszybsze załadowanie czekających na wyjazd samochodów.

 

Duże hurtownie optymalizują trasy przejazdu swoich samochodów tak, aby towar dotarł w określonym czasie na do klienta przy optymalnych kosztach transportu.

 

Banki wykorzystują symulację procesu do optymalnego obsadzenia stanowisk obsługi klienta w zależności od pory dnia.

 

Przepływ informacji w wielu firmach również podlega symulacji. Jego optymalizacja pozwala na skrócenie czasu przygotowania zapytania ofertowego, księgowania dokumentów czy rozpatrzenia wniosków kredytowych. Symulacja procesów może być i jest stosowana praktycznie wszędzie a korzyści z jej stosowania są ogromne. Grupa Konsultingowa Best Solutions zajmuje się optymalizacją procesów z wykorzystaniem oprogramowania do symulacji procesów FlexSim. To potężne narzędzie symulacyjne pozwala zasymulować dowolny proces a także zasymulować dowolne zmiany bez konieczności ingerencji w obecny proces.

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj