Jesteś tutaj: HomePolecaneRozwój to podstawa

Rozwój to podstawa

Napisał  Opublikowano w Polecane czwartek, 09 kwiecień 2015 11:15

Rozwój osobisty, dodatkowa wiedza i rozszerzenie kompetencji to bardzo ważna rzecz w dzisiejszych czasach. Niestety rynek pracy wymaga od nas ciągłego doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności. Nikt nie może pozwolić sobie na zatrzymanie się w jednym miejscu i na jednym poziomie. Sukces w dzisiejszych czasach osiągniemy tylko dzięki ciągłemu doszkalaniu i zwiększaniu swoich możliwości.

 

Nadeszły czasu wyścigu, nie wystarczy już tylko skończyć szkołę i znaleźć sobie pracy, a później osiąść na przysłowiowych laurach. Dzisiejszy świat zmienia się tak szybko, że kto się nie rozwija razem z nim, ten zwyczajnie się cofa. Konkurencja na rynku pracy nie pozwala nam niestety trwać nieprzerwanie w jednym miejscu i zmusza nas do rozwoju zawodowego i osobistego. Jak zatem zapewnić sobie rozwój na odpowiednim poziomie, aby nie zostawać w tyle za innymi?

 

Ucz się i poszukuj

Przede wszystkim sami musimy uświadomić sobie własne braki i niedoskonałości. Starając się jednocześnie zmienić to. Musimy poszukiwać nowych możliwości nauki i rozwoju, które zwiększą nasze możliwości i spowodują, że staniemy się bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Tutaj liczy się przede wszystkim nasza własna inicjatywa i chęć do dalszego kształcenia się. Nie oznacza to, że musimy w nieskończoność chodzić do szkoły i kończyć wciąż nowe kierunki studiów. Powinniśmy za pomocą szkoleń i kursów doskonalić się w zakresie naszej pracy, lub naszego wykształcenia pierwotnego. Kursy i szkolenia to świetna okazja do nabycia nowych umiejętności.

 

 

  • Szkolenia językowe – znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo cenione, na rynku pracy, tym bardziej, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego to już standard.

 

  • Kursy – obecnie na rynku mamy całą gamę szkoleń i kursów do wyboru. Właściwie nie ma chyba zawodu, w zakresie, którego nie moglibyśmy dodatkowo się doszkolić. Oczywiście niesie to za sobą pewne koszty finansowe, jednak warto inwestować w siebie. Ponadto bardzo często pracodawcy są skłonni pokryć część kosztów takich kursów dla swoich pracowników. Istnieją także kursy finansowane bądź współfinansowane przez Fundusze Unijne.

 

Jak wybrać kurs?

Przede wszystkim musi zadać sobie pytanie jaki kurs lub szkolenie nas interesuje, co wniesie w nasze życie zawodowe i czy pomoże nam to osiągnąć kolejny etap zaawansowania, jeśli chodzi o wiedze specjalistyczną. Jeśli będziemy już wiedzieć, czego chcemy to należy przystąpić do poszukiwania odpowiedniego kursu. W dzisiejszych czasach jest dość dużo firm zajmujących się organizacją kursów i szkoleń. Dlatego znalezienie odpowiedniej dla nas nie będzie problemem. Najważniejsze, aby kursy prowadzone były przez ekspertów i specjalistów. (źródło: http://www.szkolenia-semper.pl/ ). Z pomocą przy wyborze firmy i kursu przyjdzie nam Internet. Próbując nowych rzeczy nie możemy się poddawać ani zbyt szybko zrażać. Nauka zawsze na początku bywa trudna, jednak z biegiem czasu zagadnienie, nad którym się zagłębiamy stanie się coraz łatwiejsze. 

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj