Polecane http://portalkujawski.pl Mon, 20 Aug 2018 10:49:31 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Masz za dużo książek – sprzedaj je! http://portalkujawski.pl/polecane/item/13820-masz-za-duzo-ksiazek-sprzedaj-je http://portalkujawski.pl/polecane/item/13820-masz-za-duzo-ksiazek-sprzedaj-je Masz za dużo książek – sprzedaj je!

Każdy zagorzały czytelnik, który często kupuje książki, z czasem staje przed trudnym dylematem – co zrobić z już przeczytanymi pozycjami, które zajmują naprawdę dużo miejsca? Niewiele osób mieszka w na tyle dużych domach, że może pozwolić sobie na stworzenie biblioteki z prawdziwego zdarzenia. W takiej sytuacji warto skorzystać z możliwości sprzedania książek przez internet. To rozwiązanie, dzięki któremu można zyskać fundusze i przestrzeń na kolejne pozycje.

Gdzie sprzedać książki?

Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest sprzedaż książek do antykwariatu, np. skupksiazek.pl. To miejsce, w którym skupowane są pozycje zarówno od osób prywatnych, jak i instytucji czy firm. Szczególnie poszukiwane są książki oraz księgozbiory naukowe i popularnonaukowe, do nauki języków obcych, obcojęzyczne, literatury faktu i wydane przed rokiem 1950. Chętnie skupowane są również albumy, poradniki, przewodniki oraz książki podróżnicze.

 

Sprzedaż książek w ten sposób jest naprawdę prosta, dlatego z tego rozwiązania korzysta wiele osób. Ze skupu książek warto skorzystać zwłaszcza wtedy, gdy księgozbiór jest naprawdę obszerny. Jest to szczególnie opłacalne, jeśli wśród pozycji znajdują się tzw. białe kruki czy bardzo stare wydania książek.

 

Jak sprzedać książki w skupie?

Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się ze skupem, np. telefonicznie lub poprzez e-mail. W trakcie rozmowy dokonywana jest wstępna weryfikacja pod kątem merytorycznej oraz handlowej zawartości księgozbioru. Po pomyślnym przejściu tego etapu sprzedający proszony jest o stworzenie listy tytułów. Należy w niej uwzględnić tytuł, autora oraz rok wydania. Można też wykonać zdjęcia. Sprzedający może liczyć na zakup gotówkowy lub rozliczenie komisowe. Oferta przygotowywana jest zwykle w ciągu jednego dnia.

 

Po księgozbiór firma dojeżdża na własny koszt, a podczas spotkania podpisywana jest umowa sprzedaży lub umowa komisowa. W przypadku mniejszej ilości książek po ich odbiór może zostać wysłany kurier. Po przewiezieniu księgozbioru każda pozycja jest wyceniana i wprowadzana na platformę sprzedażową.

]]>
redakcja@portalkujawski.pl (administrator) Polecane Tue, 07 Aug 2018 14:29:28 +0200
Atrakcje, które warto zobaczyć w Niemczech http://portalkujawski.pl/polecane/item/13782-atrakcje-ktore-warto-zobaczyc-w-niemczech http://portalkujawski.pl/polecane/item/13782-atrakcje-ktore-warto-zobaczyc-w-niemczech Atrakcje, które warto zobaczyć w Niemczech

Podróże dają nam możliwość przeżycia niesamowitych chwil i zdobycia nowych doświadczeń. Istnieją na świecie miejsca, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. W Niemczech jest to m.in. stolica państwa z jedną z głównych atrakcji – Bramą Brandenburską.

Zamek królewny i Europa-Park Rust

W Niemczech jest wiele pięknych i okazałych zamków, które warto zobaczyć z bliska. Nie mniej jednak najsłynniejszym zabytkiem jest pierwowzór zamku z bajek Disneya – Neuschwanstein w Bawarii. Budowla powstała na zamówienie Ludwika II Wittelsbacha i jest wzorowana na rycerskich zamkach średniowiecznych. Co ciekawe, jej tworzenie nigdy nie zostało do końca sfinalizowane, a mimo to zamek uważany jest za wspaniałą bajkową budowlę. Neuschwanstein odwiedza co roku ponad milion turystów. Niezwykle popularną atrakcją turystyczną jest również park rozrywki Europa-Park Rust. Charakterystyczną cechą tego miejsca jest to, że poza tradycyjnymi kolejkami górskimi są tam też atrakcje związane z konkretnymi krajami m.in.: Francją, Szwajcarią, Niemcami, Włochami, Portugalią czy Anglią

.

Symbole Berlina

Niewątpliwie największymi atrakcjami Niemiec są wszystkie symbole związane ze stolicą kraju. Słynna Brama Brandenburska, po upadku komunizmu stała się znakiem zjednoczenia Niemiec. Innym ważnym symbolem Berlina są pozostałości muru, które obecnie nazywane są East Side Gallery, za sprawą murali ciągnących się przez 1316 metrów, nieopodal Dworca Wschodniego. Podróż do Berlina nie stanowi obecnie większego problemu.

 

Lorelei, wyspa kwiatów i Szwajcaria Saksońska

Niesamowitą panoramę Niemiec można ujrzeć ze skały Loreley. Jest to ściana o 125 metrach wysokości, znajdująca się w najwęższym miejscu Renu między Morzem Północnym, a Szwajcarią. Skała znana jest z wielu legend o syrenie, która swoim pięknym śpiewem, wabiła rybaków na śmierć. Innym bajecznym miejscem w Niemczech jest wyspa Mainau położona u podnóża Alp. Niegdyś zamieszkiwali ją Krzyżacy, a obecnie należy do prywatnych właścicieli, którzy stworzyli na niej bajeczne kwiatowe ogrody. Rocznie miejsce odwiedza ponad milion turystów. Przepiękne krajobrazy można zobaczyć również w Górach Połabskich. Najpopularniejszym punktem widokowym jest Bastei, z której rozpościera się zniewalający krajobraz Szwajcarii Saksońskiej (pionowe ściany, skalne stożki i iglice).

 

Kraj naszych zachodnich sąsiadów bogaty jest w wiele atrakcji turystycznych. Ciekawe do zobaczenia miejsca znajdą zarówno miłośnicy historii, jak i natury i krajobrazów. Niemcy niewątpliwie są pełne symbolicznych i istotnych zabytków oraz zapierających dech w piersiach pejzaży. Transport z Polski do zachodnich sąsiadów działa bardzo sprawnie. Zainteresowani mogą wybrać pociąg, samolot, bus do Niemiec, albo własny pojazd. Dzięki temu, zorganizowanie wycieczki do tak atrakcyjnego turystycznie kraju, jest dużo łatwiejsze.

]]>
Polecane Tue, 31 Jul 2018 19:06:08 +0200
Jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu? http://portalkujawski.pl/polecane/item/13726-jak-odpowiednio-przygotowac-sie-do-wyjazdu http://portalkujawski.pl/polecane/item/13726-jak-odpowiednio-przygotowac-sie-do-wyjazdu Jak odpowiednio przygotować się do wyjazdu?

Zaczął się sezon urlopowy, więc większość osób wyrusza gdzieś w podróż. W końcu lato to najlepszy czas na poznawanie nowych miejsc i zwiedzanie odległych zakątków. Wiele osób z niecierpliwością oczekuje momentu, gdy będzie mogło wyruszyć w daleką podróż i odkrywać ciekawe rzeczy. Jednak warto pamiętać, że do każdego wyjazdu trzeba się odpowiednio przygotować, aby pozostały nam po nim same miłe wspomnienia.

Załatw wszystkie niezbędne formalności

Wiele osób wykupuje wyjazd w biurze podróży, więc nie musi się martwić o żadne formalności - organizator zrobi to za nas. Jednak warto się upewnić, czy na pewno tak jest. Dlatego powinniśmy dokładnie przeczytać umowę, którą podpisujemy z biurem podróży przed wyjazdem. W niej powinny zostać zawarte wszystkie informacje dotyczące wyjazdu. Z niej też powinniśmy się dowiedzieć, czy biuro załatwia wszystkie formalności, czy o coś musimy zatroszczyć się sami.

 

Zupełnie inaczej jest, gdy samodzielnie organizujemy wyjazd. W takiej sytuacji nikt za nas nie załatwi żadnych formalności. Powinniśmy więc wykonać dokładny research, dzięki któremu dowiemy się, co musimy załatwić przed wyjazdem. Jeśli znamy kogoś, kto już był w danym miejscu, warto też go o to dopytać, aby mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

 

Dokładnie przemyśl, co należy spakować

Pakowanie wydawałoby się prostą czynnością, a wielu z nas przysparza mnóstwo kłopotów. Wszystko dlatego, że źle się za to zabieramy. Zanim zaczniemy się pakować, powinniśmy przygotować odpowiedni plan. Musimy sprawdzić, jaka pogoda będzie na wyjeździe i do niej dostosować nasze ubrania. Jednak warto też zabrać kilka ciepłych rzeczy, nawet jeśli jedziemy w tropiki. Warto też przygotować listę rzeczy, które zamierzamy ze sobą zabrać, a następnie odkreślać. Dzięki temu o niczym nie zapomnimy.

 

Pamiętajmy też, że kosmetyki i ubrania, to niejedyne rzeczy, które powinniśmy zabrać ze sobą. W niektórych przypadkach przydadzą nam się również lodówki oraz toalety turystyczne, które kupimy w https://www.meru.pl/. Warto pomyśleć o tym z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zdążyć wszystko kupić na czas.

 

Sprawdź miejscowe zwyczaje

Wyjazd za granicę często wiąże się z nieznanym. Dlatego powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakie zwyczaje panują w rejonie, do którego zmierzamy. Jest to niezwykle istotne, bowiem w niektórych krajach musimy uważać na pewne gesty, które wydają nam się całkowicie zwyczajne. Jeśli je wykonamy, możemy sobie przysporzyć wielu kłopotów. Dlatego lepiej z wyprzedzeniem upewnić się, co wolno robić w danym kraju, a czego nie. To wszystko sprawi, że na wyjeździe będziemy wiedzieć na co powinniśmy uważać. W dodatku, nieznajomość panujących w kraju, do którego wyjeżdżamy może o nas źle świadczyć.

 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Warto też przygotować z wyprzedzeniem wszystkie informacje dotyczące poruszania się w danym miejscu. Nie zapomnijmy również o spisaniu adresów i numerów telefonów do ważnych instytucji takich, jak szpitale, posterunek policji, czy ambasada. Czasami może nam się coś złego przytrafić na wyjeździe i lepiej być od razu przygotowanym niż później w panice szukać.

]]>
Polecane Fri, 20 Jul 2018 16:59:24 +0200
Pompy do wody morskiej — czym się charakteryzują i jak można je wykorzystywać? http://portalkujawski.pl/polecane/item/13679-pompy-do-wody-morskiej-czym-sie-charakteryzuj-i-jak-mozna-je-wykorzystywac http://portalkujawski.pl/polecane/item/13679-pompy-do-wody-morskiej-czym-sie-charakteryzuj-i-jak-mozna-je-wykorzystywac Pompy do wody morskiej — czym się charakteryzują i jak można je wykorzystywać?

Jedną z cech charakterystycznych, która posiada pompa do wody morskiej jest przede wszystkim niezwykle mocna i trwała konstrukcja. To właśnie dzięki temu bez problemu znoszą jakiekolwiek działania nawet tych najsilniejszych utleniaczy, stając się jednocześnie niezwykle wydajnymi. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdza się ona przy tłoczeniu wody morskiej. Jednak jak się okazuje, coraz popularniejsze stało się wykorzystanie tego rodzaju pompy także do innych rodzajów wody. Sprawdź w dalszej części artykułu, dlaczego i w jaki nietypowy sposób warto wykorzystywać pompy do wody morskiej.

Duża wydajność zawsze ma znaczenie

Kiedy poszukujemy dobrej pompy do wody morskiej, zawsze zwracamy uwagę na to, aby była ona jak najbardziej wydajna. Na szczęście producenci są w stanie sprostać naszym wymaganiom. Wbrew pozorom właśnie dzięki temu otwierają się przed nami całkiem nowe możliwości. Kiedy kupujemy pompę, która jest w stanie w ciągu godziny przepompować blisko 300 m3, zdajemy sobie sprawę z tego, że można by było wykorzystywać ją na wiele różnych sposobów. Przy takiej wydajności bez problemu może być ona stosowana na skalę przemysłową.

 

Najpopularniejsze sposoby wykorzystania pompy do wody morskiej

 • w zakładach chemicznych,
 • w przepompowniach ścieków,
 • w punktach czerpania wody,
 • w punktach uzdatniania wody.

Odporność mechaniczna niezbitym atutem

Oprócz znakomitej wydajności bardzo ważne jest również to, że pompy tego rodzaju cechują się bardzo dużą odpornością mechaniczną. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż wykonywane są one zawsze z materiałów najwyższej jakości. Wykorzystując takie stopy, producenci gwarantują nam produkty, które są niemal niezniszczalne. Warto jednak podkreślić, że odporny na jakiekolwiek działania mechaniczne jest nie tylko korpus pompy, ale również wszystkie jej podzespoły wewnątrz. Z tego też powodu znacznie rozsądniejsze staje się wykorzystanie ich na wiele różnych sposób, zamiast z góry ograniczać się jedynie do pompowania wody morskiej.

 

Korozja im nie straszna

Skoro pierwotnie ten rodzaj pomp przeznaczony jest do wody morskiej, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że muszą one być odporne również na korozję. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż w wodzie morskiej znajduje się wiele utleniaczy, które przyczyniają się do powstania korozji. Dzięki temu, że pompy wykonane są ze specjalnego tworzywa oraz pomalowane są odpowiednią farbą, nie dochodzi do kontaktu utleniaczy z metalem, wydłużając w ten sposób możliwość ich wykorzystywania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że obawa przed pojawieniem się korozji nie dotyczy się tylko przepompowywania wody morskiej, dlatego też chętnie wykorzystuje się te pompy w sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z wodami o odczynie kwaśnym, w szczególności z tymi najbardziej zanieczyszczonymi.

 

Trwalsze silniki

Te modele mają też mocniejsze silniki niż pompy do czystej wody. Wynika to dzięki pewnym zmianom w samej konstrukcji ich silników. Warto zaznaczy również, że przy zakupie droższej pompy do wody morskiej uzyskamy silnik, który będzie w stanie sprostać zarówno morskiej, jak i czystej wodzie.

]]>
Polecane Thu, 12 Jul 2018 15:56:37 +0200
Siąść za kierownicą… tylko jaką? http://portalkujawski.pl/polecane/item/13633-siasc-za-kierownica-tylko-jaka http://portalkujawski.pl/polecane/item/13633-siasc-za-kierownica-tylko-jaka Siąść za kierownicą… tylko jaką?

Sporty motorowe stawiają przed zawodnikami spore wymagania. Największym z nich jest nauka pracy człowieka z maszyną. To, w jaki sposób kierowca będzie czuł auto, przełoży się na osiągane wyniki, bezpieczeństwo przejazdu i szybkość podejmowanych decyzji. Na wszystko to wpływają oczywiście dodatkowe elementy wyposażenia, ale także tak podstawowy element, jak kierownica.

 

Czym różni się kierownica rajdowa od zwykłej?

Większość kierownic rajdowych to konstrukcje wizualnie bardzo podobne do tych montowanych standardowo w samochodach. Pod względem technicznym jednak są często znacznie prostsze – nie ma tu potrzeby montażu elektroniki ani elektryki, ale przede wszystkim trzeba zadbać o idealny kontakt z samochodem. Kierownice rajdowe dają lepszy chwyt. Dlatego właśnie są najczęściej wykańczane skórą licową albo zamszem. Te materiały są trwałe i dają pewność chwytu, przy okazji nie tłumiąc nadmiernie drgań – tylko tyle, by jazda była komfortowa, ale żeby wciąż po ruchach kierownicy dało się odgadnąć zachowanie auta. To oczywiście cecha lepszych kierownic - warto spojrzeć choćby na ofertę https://inter-rally.pl/pol_m_Wnetrze_Kierownice-rajdowe-246.html.

 

 

Mniejsze, prostsze, wytrzymalsze

W zwyczajnych autach producenci kładą nacisk przede wszystkim na wygodę. W pewnym sensie tak samo jest w przypadku kierownic rajdowych, ale tutaj definicja wygody jest inna. Jak bardzo inna? Znacznie. Nie chodzi już przecież o to, by z kierownicy wygodniej zmieniać stacje radiowe, tylko o to, żeby zyskać pełną stabilność, lepsze reakcje auta na ruch kołem i żeby kierownica nie stanowiła problemu przy najtrudniejszych trasach pokonywanych z dużą prędkością. Oczywiście – można z nią sprzęgnąć dodatkową elektronikę, ale sama kierownica ma konstrukcję mniej wymyślną od standardowej, za to powstaje zwykle z lepszych i wytrzymalszych materiałów.

Te kierownice, które są montowane jako sportowe w niektórych wersjach standardowych aut, tak naprawdę nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania kierowców. Owszem – Lamborghini czy Ferrari zamontują w swoich autach prawdziwe kierownice, ale tymi samochodami mało kto się ściga. Większość sportowych aut to zmodyfikowane wersje bardziej popularnych marek, a modyfikacje wnętrza zwykle zaczyna się właśnie od kierownicy.

 

Żadnego zbędnego elementu

Często jako kierownice sportowe opisuje się bardzo skomplikowane modele z kompletnym panelem sterowania. Bardziej powszechna szkoła to usuwanie z kierownicy wszystkich zbędnych elementów. Dlatego upraszcza się nawet jej kształt. I tu ktoś bardziej spostrzegawczy mógłby spytać, dlaczego w takim razie zwykle są to kierownice o trzech ramionach, skoro dwa by wystarczyły. Teoretycznie tak, jednak trzecie ramię po pierwsze usztywnia koło kierownicy, a po drugie ułatwia orientację w jej położeniu. Takich różnic jest oczywiście więcej, ale na tym przykładzie widać, że całe to upraszczanie kierownic rajdowych nie jest po prostu ich odchudzaniem, tylko ma zwiększyć użyteczność.

]]>
Polecane Thu, 05 Jul 2018 16:42:51 +0200
Kilka rzeczy, których nie wiesz o mercedesach http://portalkujawski.pl/polecane/item/13604-kilka-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o-mercedesach http://portalkujawski.pl/polecane/item/13604-kilka-rzeczy-ktorych-nie-wiesz-o-mercedesach Kilka rzeczy, których nie wiesz o mercedesach

Polacy uwielbiają luksusowe samochody, choć stać na nie tylko nielicznych. Od kilku lat obowiązują jednak przepisy podatkowe korzystne dla posiadaczy pojazdów klasy premium. Rezultat jest taki, że w ubiegłym roku zarejestrowano ich w Polsce aż 62 tysiące, z czego 16,8 tys. to mercedesy. Te niemieckie auta odnotowały w 2017 roku w Polsce największy wzrost sprzedaży, sięgający ponad 50 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Samochód z żeńskim imieniem

Powszechnie wiadomo, że Mercedes to hiszpańskie imię żeńskie. Nosiły je jednak nie tylko Hiszpanki. Na przełomie XIX i XX wieku żyła sobie bowiem Austriaczka o dźwięcznym nazwisku Mercedes Jelinek. Jej ojciec Emil był niezwykłym entuzjastą rodzącego się dopiero automobilizmu. To on jeszcze w 1897 roku zamówił w ówczesnej fabryce Daimler-Motoren-Gesellschaft dwa samochody, które zresztą były pierwszymi w historii pojazdami z silnikiem czterocylindrowym. Wkrótce Jelinek stał się przedstawicielem handlowym firmy, a imię jego córki trafiło najpierw do nazwy nowo projektowanego silnika, a potem samochodów.

 

Mercedes w chińskich rękach

Mało kto wie, że największym akcjonariuszem koncernu Daimler AG są… Chińczycy. Na początku tego roku koncern podał do wiadomości, że 9,7 procent jego akcji znajduje się w rękach pewnego chińskiego przedsiębiorcy, który zaspokoił uprzednio swój apetyt na szwedzkie Volvo Cars. Chińczycy wyprzedzili tym samym Kuwejtczyków, którzy dysponują niespełna siedmioma procentami akcji niemieckiego giganta.

 

Kto mercedesa nie może kupić, ten wypożycza

Mimo wszechobecnych medialnych zapewnień o polskim dobrobycie, mercedesy, przynajmniej te nowe, są dla zdecydowanej większości polskich kierowców nieosiągalne. Nic dziwnego: np. modele AMG kosztują od ok. 400 tysięcy do ponad 1,1 miliona złotych. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że powodzeniem cieszy się niejedna wypożyczalnia aut luksusowych, w której za kilkaset złotych dziennie można do woli jeździć mercedesem klasy D. Jedni wypożyczają takie auto na wyjątkowe okazje, jak np. ślub, inni spełniają swoje lub cudze marzenia, bo czemu by np. nie zafundować mężowi porcji motoryzacyjnych rozkoszy w dniu jego urodzin? Wrażenia będą na pewno niezapomniane, choć moment zwrotu auta i powrót za kierownicę starej skody zapewne wyciśnie łzę z niejednego męskiego oka.

 

Mercedesy coraz mniej niemieckie

Globalizacja sprawia jednak, że trudno przewidzieć, jak długo Daimlerowi uda się utrzymać etos „niemieckiej jakości”. Koncern buduje kolejne fabryki za granicą, a w rezultacie niemała część samochodów i silników będzie powstawała poza Stuttgartem i Republiką Federalną. Wspomnijmy tu choćby budowę fabryki Mercedesa w Jaworze, której docelowe zdolności produkcyjne mają osiągnąć pułap 600 tysięcy silników rocznie. Inwestycja za pół miliarda euro ma być  gotowa w połowie przyszłego roku.

 

A co powiedzą kierowcy na mercedesy z Rosji? 40 km od Moskwy powstaje zakład mający produkować pojazdy terenowe oraz limuzyny klasy E. Współudziałowcem jest… Kamaz. Ma tu powstawać co najmniej 20 tys. samochodów w ciągu roku. Zapewne znajdą zbyt na miejscu…      

]]>
Polecane Sat, 30 Jun 2018 11:58:47 +0200
Produkty żywnościowe – jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta? http://portalkujawski.pl/polecane/item/13580-produkty-zywnosciowe-jak-powinna-wygladac-prawidlowa-etykieta http://portalkujawski.pl/polecane/item/13580-produkty-zywnosciowe-jak-powinna-wygladac-prawidlowa-etykieta Produkty żywnościowe – jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta?

Obecne trendy żywnościowe sprawiają, że coraz częściej zwracamy uwagę na to, co właściwie jemy. Nie chodzi tu tylko o produkty, które wybieramy, ale też składniki, z jakich się składają. Właśnie dlatego coraz częściej czytamy etykiety, na których zawarte są najważniejsze informacje. Ważne jest jednak to, by wiedzieć, jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta. Tylko dzięki temu będziemy mogli stwierdzić, że zawarte na niej informacje są prawdziwe, a produkt zgodny z obowiązującymi przepisami.

Po co właściwie są etykiety?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że etykiety są niezwykle istotne. Właśnie dlatego konieczna jest ich obecność na każdym produkcie spożywczym. W ten sposób każdy konsument dokładnie wie, z czego składa się to, co chce kupić. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że te informacje zapewniają bezpieczeństwo wszystkim konsumentom. Chodzi tu nie tylko o własne upodobania żywnościowe, ale również np. wszelkiego rodzaju alergie pokarmowe. Dzięki temu klient kupuje produkt z alergenem na własną odpowiedzialność, ponieważ może przeczytać dokładny skład, który znajduje się na etykiecie.

 

Informacje zawarte na etykiecie

Warto zwrócić uwagę na fakt, że etykieta produktów spożywczych to prawdziwa skarbnica wiedzy. Dzięki niej możliwe jest dowiedzenie się wielu przydatnych informacji, które zagwarantują konsumentom bezpieczeństwo, ale też sprawią, że podejmujemy świadome decyzje.

 

Jakie informacje powinna zawierać etykieta?

 • Skład produktu – trzeba przyznać, że jest to jedna z najważniejszych informacji. Zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i upodobania żywnościowe. W ten sposób łatwiej też kontrolować producentów oraz składniki, które używają np. do polepszenia smaku produktów.
 • Waga produktu – każda etykieta posiada również informacje na temat wagi netto danego produktu. Dzięki temu możliwe jest określenie rzeczywistej ilości bez opakowania.
 • Kalorie i składniki odżywcze – kolejną obowiązkową informacją, która musi znaleźć się na etykiecie, jest ilość kalorii, a także wartość odżywcza produktów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość producentów umieszcza dane określane dla 100 gram danego produktu. Jest to jedna ze sztuczek, na którą zawsze należy uważać.
 • Sposób przechowywania i przygotowania produktu – jest to niezwykle ważna informacja, dzięki której każdy konsument wie, co zrobić, by dany produkt był zdatny do spożycia. Takie dane nie tylko wpływają na łatwiejsze przygotowanie, ale też zapewniają bezpieczeństwo np. dzięki poinformowaniu o konieczności zdjęcia folii ochronnej przed włożeniem do kuchenki mikrofalowej lub piekarnika.

Odpowiednia etykieta

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie informacje, jakie są zawarte na etykiecie, spełniają wymogi prawne, ułatwiają podejmowanie konsumenckich oraz zapewniają bezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważne jest to, by etykiety były wykonane z trwałych materiałów. Zatem warto ufać tylko odpowiednim firmom, które się tym zajmują, jak np. http://logopakeast.pl/produkt/etykieciarki-logopak/.

]]>
Polecane Wed, 27 Jun 2018 10:40:21 +0200
3 nawyki żywieniowe, które musisz wprowadzić u swoich dzieci - wyjdzie im to na zdrowie! http://portalkujawski.pl/polecane/item/13492-3-nawyki-zywieniowe-ktore-musisz-wprowadzic-u-swoich-dzieci-wyjdzie-im-to-na-zdrowie http://portalkujawski.pl/polecane/item/13492-3-nawyki-zywieniowe-ktore-musisz-wprowadzic-u-swoich-dzieci-wyjdzie-im-to-na-zdrowie 3 nawyki żywieniowe, które musisz wprowadzić u swoich dzieci - wyjdzie im to na zdrowie!

Troszczysz się o zdrowie swojego dziecka i robisz wszystko, aby jego odżywianie się przynosiło właściwe efekty? Zobacz koniecznie 3 nawyki, jakie warto wprowadzić w życie już od małego. Pamiętaj, że nawyki żywieniowe są szalenie ważne na drodze do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania Twojej pociechy!

Picie odpowiedniej ilości wody

Słodkie napoje, gazowane i kolorowe picie czy napoje energetyczne - to najczęstsze rzeczy, po które sięgają dzieci bez Twojego nadzoru. Im wcześniej nauczysz swoje dziecko, że picie wody jest zdrowe, tym lepiej. Niech świadomie wybiera butelkę wody zamiast słodkiego napoju. Jak nauczyć dziecko picia wody? Przede wszystkim daj mu dobry przykład. Niech butelka z wodą towarzyszy Wam praktycznie wszędzie. Możesz także pokusić się o dystrybutor wody w domu, szkole czy przedszkolu. To świetne rozwiązanie, szalenie ułatwiające dzieciom dostęp do najwyższej jakości wody. Ofertę wody z dostawą do domu czy szkoły znajdziesz na http://wodaaquavita.pl/

 

Spożywanie warzyw i owoców

Twoje dziecko uwielbia słodycze? Koniecznie naucz je jeść owoce i warzywa! To o wiele lepsza i zdrowsza alternatywa, bez względu na wiek. Wykorzystuj przede wszystkim owoce sezonowe, do których dostęp masz w poszczególnych porach roku. Całorocznie naucz jeść dziecko jabłka, banany czy gruszki. Jeśli chodzi o warzywa, postaraj się, aby były one naturalnym składnikiem każdego obiadu. Pamiętaj, że Ty również dajesz dziecku przykład! 

 

Aby dziecko chętniej jadło owoce i warzywa możesz:

 • przygotowywać mu pojemnik z owocami i warzywami do szkoły
 • proponować owoce jako deser czy szybką przekąskę
 • podać owoce w formie sałatki owocowej, a warzywa w formie pasty do kanapek

Postaraj się, aby Twoje dziecko każdego dnia jadło zarówno owoce jak i warzywa. Zastąp słodycze tego typu zdrową alternatywą i przekonaj dziecko, że owoce i warzywa w diecie mają ogromne znaczenie!

 

Wyeliminowanie niezdrowych przekąsek

Chipsy, paluszki czy inne słone przekąski to zmora każdego rodzica. Dziecko otoczone jest bowiem reklamami i widzi rówieśników, którzy swobodnie przegryzają tego typu przekąski. Postaraj się jednak zastępować niezdrowe jedzenie alternatywą, która będzie równie smaczna i jednocześnie zdrowa dla dziecka. Możecie wspólnie zrobić frytki z batatów czy marchewki, które z dodatkiem przypraw smakują wyśmienicie. Świetnym rozwiązaniem są także chipsy z owoców i warzyw. Twoje dziecko na pewno rozsmakuje się w słodkich chipsach z banana czy jabłek!

]]>
Polecane Tue, 12 Jun 2018 11:02:39 +0200
Niwelatory laserowe – poziomica przestała być potrzebna http://portalkujawski.pl/polecane/item/13418-niwelatory-laserowe-poziomica-przestala-byc-potrzebna http://portalkujawski.pl/polecane/item/13418-niwelatory-laserowe-poziomica-przestala-byc-potrzebna Niwelatory laserowe – poziomica przestała być potrzebna

Poziomica to przeżytek przy wielu pracach budowlanych. Dzięki obecności na polskim rynku elektronarzędzi, niwelatory laserowe potrafią dużo lepiej i szybciej pomóc. W jaki sposób? Dzięki wiązce lasera działają jak poziomice, ale wyznają praktycznie idealny pomiar. W przypadku poziomicy, mierzenie danej przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz budynku, poprzez różne sytuacje, może skończyć się zdjęciem błędnego pomiaru – wystarczy, że obsunie się lekko ręka mierzącego, a druga osoba nie wyłapie tej nieprawidłowości. I o ile w domowym zaciszu nie jest to tak bardzo istotne, o tyle na placu budowy – szalenie istotne.

Niwelator do zadań specjalnych marki Topcon oraz Nivel System

Jak działa taki niwelator laserowy? Emituje on długą wiązkę promieni laserowych, która pokazuje się na powierzchni ściany w postaci cienkiej linii. Na takiej linii można zrobić wszystko – przymocować zamontować kaloryfery, zamocować gniazdka, układać płytki a nawet tapetować. Wiązka laserowa na zewnątrz jest wychwytywane za pomocą detektora - dzięki temu możemy pracować nawet kilkaset metrów od urządzenia. Zaawansowane niwelatory laserowe wyznaczają także spadki - w jednym lub dwóch kierunkach. Ponadto wiązka laserowa pozwala ocenić, czy pion lub poziom zostały odpowiednio wyznaczone. Dzięki niej można sprawdzić pracę wykonaną przez specjalistów. Niwelator to narzędzie, które najbardziej przyda się na placu budowy, na którym profesjonalista wykorzysta wszystkie jego przydatne funkcje. A ich jest bardzo wiele. Zdecydowanymi plusami jest praktycznie bezbłędny pomiar, który umożliwia pracę w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Nieważne, jaka budowla właśnie powstaje – zarówno wieżowce, jak i sieć kanalizacji „zyskają” na obecności i użyteczności obrotowych niwelatorów laserowych. Urządzenia te można wykorzystywać w środku, a także na zewnątrz budynków – przygotowywanie powierzchni pod wylewki, kostkę brukową czy boisko nigdy nie było tak proste.

 

Niwelatory obrotowe sposobem na dobry i prawidłowy pomiar w każdych warunkach

Niwelatory laserowe, produkowane przez Topcon oraz Nivel System mają wgraną funkcję autopoziomowania. Chwilę po uruchomieniu niwelator jest gotowy do użytku. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że urządzenie zawiedzie w momencie, w którym najbardziej będzie potrzebne. Niwelatory obrotowe sprawdzą się na budowie z wielu względów – także tych czysto fizycznych. Nie jest to urządzenie duże i ciężkie, a lekkie i o mocnej obudowie. Obudowa zapewnia maksymalną ochronę, a każde, nawet najgorsze warunki pogodowe, nie są w stanie zepsuć elektronarzędzia. Niwelatory te przypominają nieco kuchenne roboty – są wielozadaniowe, zupełnie inaczej niż przytoczona w pierwszym akapicie poziomica, z którą trzeba się nieźle namęczyć. Tymczasem wystarczy ustawić niwelator, włączyć go i cieszyć się prawidłowym pomiarem.

 

Specyfikacja niwelatorów laserowych znanych marek

Elektroniczny kompensator niwelatorów, a także magnetyczny kompensator, pozwalają na szczegółowe pomiary budowlane na terenie narażonym na drgania z powodu pracy ciężkich maszyn. Odporność na tego typu przeszkody w pracy pomiarowej to jedna z najważniejszych cech fizycznych urządzenia. Na tę ochronę składa się szklany korpus, a także obudowa lasera, posiadająca gumowe osłony. Intuicyjny panel sterowania pozwala na szybką pracę, bez konieczności zgłębiania tajników niwelatorów. Całość obsługi można ograniczyć do opcji włącz, pracuj, wyłącz. Zasilanie niwelatorów laserowych jest również dziecinnie proste – można korzystać z baterii bądź akumulatorów, jak i również podłączyć urządzenie bezpośrednio do sieci. Niwelatory laserowe obrotowe marki Topcon bądź Nivel System to doskonały sposób na bezbłędny pomiar – a bezbłędny pomiar to w końcu połowa sukcesu na placu budowy.

]]>
Polecane Wed, 30 May 2018 13:13:33 +0200
Koszulki z nadrukiem – gdzie kupić? http://portalkujawski.pl/polecane/item/13407-koszulki-z-nadrukiem-gdzie-kupic http://portalkujawski.pl/polecane/item/13407-koszulki-z-nadrukiem-gdzie-kupic Koszulki z nadrukiem – gdzie kupić?

Koszulki z nadrukiem – dlaczego warto?

Koszulki z nadrukiem od razu zwracają na siebie uwagę. Zwłaszcza, jeśli są to koszulki z nadrukiem 3D, na których grafika wygląda tak, jakby miała wyjść z tkaniny. T-shirty tego typu pozwalają wyrazić siebie na danym etapie swojego życia. Możesz się więc związać z koszulką z nadrukiem emocjonalnie, gdyż zacznie się kojarzyć z wieloma różnymi sytuacjami w twoim życiu. Jest to doskonały wybór także ze względu na jakość wykonania. Koszulki z nadrukiem są wytrzymałe, a druk nie schodzi i nie niszczy się nawet po wielokrotnym praniu.

 

Koszulki z nadrukiem – czy są męskie?

W sprzedaży możesz znaleźć wiele koszulek z nadrukiem. Sprzedawcy starają się tak dobierać grafikę, by koszulka z nadrukiem była zarówno dla niej, jak i dla niego. Wybór konkretnej koszulki dla ciebie jako mężczyzny nie powinien być trudny. Typowo męskie koszulki mają nadruk w postaci:

 • czaszki,
 • zbroi,
 • tarantuli,
 • samochodu.

Koszulki z nadrukiem – dla kogo?

Mogłoby się wydawać, że koszulki z nadrukiem są wyłącznie dla młodzieży. Jednak osób, które sięgają po taką odzież nie sposób zaszufladkować pod względem wieku. Koszulki z nadrukiem kupują i młodsi, i studenci, i ludzie w średnim wieku. Każdy też może prezentować się w takiej odzieży z nadrukiem bardzo twarzowo. Ubiór ten jest idealny, jeśli chcesz być na luzie i planujesz wyjść na miasto, by spotkać się z przyjaciółmi.

 

Koszulki z nadrukiem – jak kupować?

Koszulki z grafiką możesz kupić w tempie, w jakim ci pasuje. Najlepiej zdecydować się na zakup przez internet, w jednej z wiodących firm na rynku, które oferują wyłącznie odzież z nadrukiem. Wystarczy, że wybierzesz nadruk, rozmiar koszulki z nadrukiem, a także wypełnisz krótki formularz, podając w nim swoje dane do wysyłki. Teraz sklepy internetowe udostępniają podgląd produktu w wysokiej rozdzielczości, dlatego dokładnie widzisz, co kupujesz.

 

Koszulki z nadrukiem – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Sam wybór wzoru i koloru koszulki z nadrukiem to jeszcze nie wszystko. Zwróć uwagę na przeszycia, czy znajdują się na ramionach. Miej na względzie również to, czy rękawy są dobrze wyprofilowane, czy za bardzo nie odstają od ramion. Zawsze też staraj się wybierać T-shirt z nadrukiem o numer większy, bo w bardzo obcisłym nie będziesz się dobrze prezentować. Weź także pod uwagę to, czy koszulka z nadrukiem jest bawełniana – tylko w takiej będziesz czuć się naprawdę komfortowo.

 

Koszulki z nadrukiem – gdzie kupić?

Jeśli właśnie chcesz kupić koszulkę z nadrukiem, najlepiej zdecyduj się na profesjonalny serwis, który ma w swojej kolekcji bestsellery. T-shirt z grafiką, który zakupisz na stronie internetowej takiej firmy, będzie ci służył przez wiele lat. Wybierz już teraz koszulki z nadrukiem, które znajdują się na stronie https://www.tulzo.com/koszulki. Przekonaj się, że jest to oferta właśnie dla ciebie. Znajdziesz w niej oryginalne odzież z nadrukami, które cieszą się olbrzymim powodzeniem. Producent bardzo starannie dobiera każdy wzór i nanosi go na koszulkę z bawełny wysokiej jakości.

]]>
Polecane Mon, 28 May 2018 18:28:56 +0200