Jesteś tutaj: HomeRegionByło blisko katastrofy kolejowej

Było blisko katastrofy kolejowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 styczeń 2017 15:15
Było blisko katastrofy kolejowej Fot: Arriva

Około 300 metrów od stacji kolejowej w Serocku (gmina Pruszcz) mogło dojść do czołowego zderzenia dwóch pociągów pasażerskich. Na szczęście awaryjna procedura sprawiła, że pociągi zatrzymały się w odległości 150 metrów od siebie. Przyczyny zajścia ma wyjaśnić specjalnie powołana procedura.

 

Na chwilę obecną tak naprawdę nie wiemy zbyt wiele. Faktem jest, że pociągi relacji Bydgoszcz - Tuchola i Tuchola – Bydgoszcz jechały tym samym torem na kursie kolizyjnym. Specjalna komisja będzie musiała wyjaśnić, jak doszło do tej sytuacji. Dyżurny ruchu widząc zagrożenie zdecydował się użyć specjalnego przycisku ,,radio stop” co doprowadziło do awaryjnego zatrzymania obu pociągów.

 

W obu pociągach przebywało około 130 osób. Lekko ranny wyniku gwałtownego hamowania był został jeden maszynistów. Dla podróżnych uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy